برگزاری نمایشگاه بزرگ ون گوگ در آلمان

برگزاری نمایشگاه بزرگ ون گوگ در آلمان

پیلانو: موزه «اشتادل» آلمان نمایشگاه بزرگی از آثار « ون گوگ» را برگزار می نماید.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت دیلی، موزه «اشتادل» واقع در «فرانکفوت» که بعنوان یکی از مهم ترین موزه های هنری آلمان شناخته می شود بزرگ ترین نمایشگاه آثار «ون گوک» در آلمان را برگزار می نماید.
موزه «اشتادل» در این نمایشگاه که «خلق ون گوگ» نام دارد، بیشتر از ۵۰ اثر مهم این هنرمند را به نمایش می گذارد.
این نمایشگاه با هدف به تصویر کشیدن نقش موزه ها، مجموعه داران خصوصی و گالری های آلمانی در نسبت دادن لقب « پدر هنر مدرن» به «ون گوگ» برپا می شود. تنها کمتر از پانزده سال بعد از مرگ «ون گوگ»، این هنرمند در آلمان بعنوان یکی از مهم ترین پیشگامان هنر مدرن شناخته شد.
تا سال ۱۹۱۴، تعداد بسیار زیادی از آثار «ون گوگ» که در مجموع به ۱۵۰ اثر می رسیدند به دست مجموعه داران خصوصی و دولتی آلمان رسید. در همین دوره بود که هنرمندان آلمانی خلق آثاری را با الهام گرفتن از سبک و شیوه «ون گوک» آغاز کردند.
تابلوهای نقاشی « ون گوگ» منبع اصلی و مهمی برای الهام گرفتن هنرمندان به خصوص امپرسیونیست های جوان تبدیل شد. ظهور هنر مدرن در آلمان بدون وجود هنر «ون گوگ» را به سختی می توان پذیرفت.

مجله هنری «آرت دیلی» نوشت: «داستان موفقیت «ون گوگ» ارتباط نزدیکی با موزه « اشتادل» دارد. این موزه یکی از نخستین موزه هایی بود که توانست در سال ۱۹۰۸ آثار این هنرمند هلندی را برای ایجاد یک مجموعه از آثار هنر مدرن خریداری کند. سه سال بعد نیز تابلو «پرتره دکتر گاشه» یکی از مشهورترین تابلوهای نقاشی این هنرمند توسط موزه « اشتادل» خریداری شد.
این نمایشگاه در سه بخش مختلف به روند پیشرفت «ون گوگ» و تاثیر وی در هنر آلمان می پردازد. این نمایشگاه « ون گوگ» را بعنوان یکی از کلیدی ترین چهره های هنر پیشرو آلمان معرفی می کند.
موزه «اشتادل» بیشتر از ۱۲۰ اثر این هنرمند هلندی متشکل از تابلوهای نقاشی و طراحی هایش را جمع آوری کرده است. ۵۰ اثر مهم این هنرمند نیز هسته اصلی این نمایشگاه را می سازند. بعضی از آثار حاضر در این نمایشگاه از موسسات و موزه های بزرگ سراسر جهان امانت گرفته شده اند. حدود ۷۰ اثر از آثار هنرمندان آلمانی مختلف که تصویرگر تاثیرات سبک ون گوگ بر هنر آلمانی هستند نیز در این نمایشگاه حضور دارند.
این نمایشگاه فعالیت خودرا از بیست و سوم اکتبر (امروز) آغاز می کند و تا شانزدهم فوریه سال ۲۰۲۰ به کار خود ادامه می دهد.
«ونسان ون گوگ» نقاش نامدار هلندی بااینکه در زمان حیاتش در گمنامی کامل به سر برد، اما حالا بعنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پساامپرسیونیسم شناخته می شود. وی در ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در ایالت برابانت هلند نزدیک مرز بلژیک به دنیا آمد.
وی فعالیت هنری خودرا بعنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی شروع کرد. بعضی از مشهورترین کارهای وی در سه سال پایانی عمرش خلق شدند.

منبع: