رئیس حوزه هنری بوشهر: جلوه های عاشورایی نمونه بصری ارزشمندی از ثبت هنر آیینی تعزیه است

رئیس حوزه هنری بوشهر: جلوه های عاشورایی نمونه بصری ارزشمندی از ثبت هنر آیینی تعزیه است

به گزارش پیلانو رئیس حوزه هنری بوشهر اظهار داشت: نمایشگاه عکس ˮجلوه های عاشوراییˮ نمونه بصری ارزشمندی از ثبت هنر آیینی تعزیه توسط هنرمندان عکاس است که با نگاه و تکنیک خاص خود به این مورد پرداخته اند.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، امید پارسایی فر در آیین افتتاح نمایشگاه گروهی “عکس جلوه های عاشورایی” عنوان کرد: این نمایشگاه متشکل از مجموعه آثار عاشورایی هنرمندان عکاس شاخص کشور و بخصوص استان اصفهان است.
وی اضافه کرد: با هماهنگی و همکاری با حوزه هنری اصفهان، نمایش آثار این هنرمندان در نگارخانه سوره بوشهر ممکن شد که در این نمایشگاه ۲۰ اثر از ۲۰ هنرمند عکاس عرضه شده است.
پارسایی فر با اشاره به مبحث آثار بیان کرد: اغلب آثار این نمایشگاه از برگزاری مراسم تعزیه باشکوه و صاحب سبک خمینی شهر تهیه شده است.
این مسئول اظهار نمود: این نمایشگاه مبین ظرفیت خوب تعزیه، برای معرفی آیین های دینی و فرهنگی ما در قاب هنر، سینما و نمایش است که باید به آن توجه بیشتری نماییم.
رئیس حوزه هنری استان بوشهر با دعوت از علاقه مندان به عکاسی و هنرهای آیینی بیان کرد: نمایشگاه عکس جلوه های عاشورایی در جهت آشنایی بیشتر با تجارب و تلاش های سایر هنرمندان کشور برگزار شده است.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، نمایشگاه عکس “جلوه های عاشورایی” تا روز پنجشنبه ۲ آبان ماه در دو نوبت بامداد (ساعت ۹ الی ۱۲) و پس از ظهر (ساعت ۱۷ الی ۲۰) در نگارخانه سوره حوزه هنری بوشهر به منظور بازدید علاقه مندان برپا است.