روح الله دلخانی خبر داد: جزییاتی از نمایشگاه سماع شکسته، کوششی در جهت توسعه هنر ملی

روح الله دلخانی خبر داد: جزییاتی از نمایشگاه سماع شکسته، کوششی در جهت توسعه هنر ملی

پیلانو: دومین رویداد بزرگ نمایشگاهی خط شکسته معاصر، متشکل از آثار خوشنویسی استادان بزرگ و هنرمندان برجسته و صاحب ذوق خط شکسته معاصر ایران انجام می شود.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی نمایشگاه ملی «خط شکسته معاصر ایران»، روح الله دلخانی دبیر اجرایی نمایشگاه ملی خط شکسته معاصر ایران اظهار داشت: این نمایشگاه به همتِ فرهنگستان هنر ایران (موسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا) و کمیسیون ملی یونسکو ایران با حضور بیشتر از ۱۵۵ استاد نامی و هنرمند برجسته خط شکسته معاصر ایران و ۳۲۰ اثر ارسالی به دبیر خانه نمایشگاه، روز پنجشنبه ۱۸ مهرماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ با مراسم ویژه ای با حضور استادان و علاقه مندان هنر و فرهنگ در گالری آینه موسسه صبا، گشایش خواهد یافت.
وی افزود: این نمایشگاه از ۲۰ مهر تا ۲ آبان همه روزه، به جز ایام تعطیل، از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، پلاک ۱۲۵ میزبان مخاطبان عزیز خواهد بود. آثار رسیده به این نمایشگاه، زیر نظر شورای ارزیابی و تشخیص انتخاب شده اند. به هر صورت «سماع شکسته ۲» نام دومین رویداد نمایشگاه کشوری خط شکسته معاصر ایران است که به لطف الهی و تلاش اساتید و هنرمندان گرامی، به صورت یک «فرایند گسترده ملی» در آمده است. این اهتمام، نشان از اقتدار و انگیزه های سازنده استادان و هنرمندان برجسته این رشته و همین طور تلاش بهادار هنرمندان خوش ذوقی است که با پویایی پرشور و شوق خود، جهت معرفی قابلیت های شخصی و بیان هنری شان آثاری را عرضه کرده اند.
دلخانی اظهارکرد: این نمایشگاه کوششی در راه ترویج و توسعه این هنر ملی است که هنرمندان با بروز و ظهورِ ذوق و قریحه خود توانسته اند نقش ستودنی و گرانقدری را در آشنایی این هنر ظریف و پر پیچ و تاب، ایفا کنند. از سویی دیگر اهتمام کرده ایم در این نمایشگاه از اساتید و هنرمندان برجسته شکسته نویس مکتب معاصر ایران از تمام نقاط کشور دعوت نماییم. لازم به یادآوری است که این نمایشگاه، همزمان در چند بخش تقسیم بندی شده به نمایش در خواهد آمد.
دبیر اجرایی نمایشگاه «سماع شکسته ۲» با اشاره به این بخش ها توضیح داد: این نمایشگاهد هم زمان در سه بخش در دید عموم قرار خواهد گرفت؛ بخش اول اساتید پیشکسوت وخوشنویسانی که از انجمن خوشنویسان ایران گواهی نامه استادی دارند، در بخش دوم هنرمندان برجسته و نامی خط شکسته معاصر و در بخش سوم فارغ التحصیلان دوره فوق ممتاز که جهت تشویق و ترغیب و تلاش بیشتر در نمایشگاه های آتی، آثارشان در معرض دید قرار خواهد گرفت.

منبع: