شجاعی طباطبایی به مهر خبر داد آخرین تصمیمات درباره ششمین جشنواره هنر مقاومت، رشته ها مشخص شد

شجاعی طباطبایی به مهر خبر داد آخرین تصمیمات درباره ششمین جشنواره هنر مقاومت، رشته ها مشخص شد

به گزارش پیلانو سیدمسعود شجاعی طباطبایی از مشخص شدن برخی رشته های ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت اطلاع داد و درباره تصمیمات شورای برنامه ریزی و سیاستگذاری سخن گفت.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی یکی از اعضای شورای برنامه ریزی و سیاست گذاری ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت درباره بخش های این دوره جشنواره به خبرنگار مهر اظهار داشت: چندین جلسه شورای برنامه ریزی و سیاست گذاری این دوره جشنواره هنر مقاومت برگزار شده است اما هنوز در حال صحبت درباره کلیات هستیم و به جزئیات نپرداختیم.
وی توضیح داد: هم اکنون اتفاقات را به سه دوره زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تقسیم بندی کردیم که در جهت جشنواره هنرهای تجسمی مقاومت انجام می شود. بر این اساس، کارگاه نقاشی «خط و خاطرات» با حضور حدود ۳۰ هنرمند به همت انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح با مبحث دفاع مقدس چهارم و پنجم مهرماه در رواق هنر فرهنگستان هنر دایر شد. ازاین رو بخشی از اتفاقات مربوط به ششمین جشنواره هنرهای تجسمی مقاومت با برگزاری کارگاه یا شناسایی هنرمندان جوانی که حتی در تهران هم نیستند، رقم می خورد.
شجاعی طباطبایی بیان کرد: درباره شناسایی هنرمندان جوان ناشناس هم یکی از مأموریت هایی که برای محمد حبیبی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس تعریف شده است، سفرهای او به شهرستان ها در جهت تعامل با هنرمندان شهرستانی است.
وی درباره تصمیمات آخرین جلسه شورای برنامه ریزی و سیاست گذاری ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت اظهار داشت: در آخرین جلسه برنامه ریزی و سیاست گذاری ششمین جشنواره تاحدی رشته ها مشخص شد اما در حال صحبت درباره جزئیات آنها هستیم. بر این اساس، رشته های هنری همان قبلی ها می ماند اما تصمیم گرفتیم که بعضی از رشته ها در یک بخش تعریف شود برای مثال رشته گرافیک و پوستر تصویری و تایپوگرافی در یک مجموعه تعریف می شوند. همینطور صحبت کردیم که بعضی از بخش ها مثل کارتون و کاریکاتور به علت ظرفیتی که دارد، به صورت بین المللی برگزار گردد.
مدیرکل هنرهای تجسمی حوزه هنری همینطور از انتشار فراخوان ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت بزودی اطلاع داد.
به گزارش پیلانو به نقل از مهر، حبیب الله صادقی، غلامعلی طاهری، مصطفی گودرزی، مسعود نجابتی، محمدرضا دوست محمدی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و علی حیاتی اعضای شورای برنامه ریزی و سیاست گذاری ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت هستند.