گالری گردی در پایتخت؛ سکوت سرد قربانیان اسیدپاشی در شلمان، اتاق علیرضا دیده می شود

گالری گردی در پایتخت؛ سکوت سرد قربانیان اسیدپاشی در شلمان، اتاق علیرضا دیده می شود

به گزارش پیلانو نمایشگاه سکوت سرد متشکل از نقاشی هایی با مبحث قربانیان اسیدپاشی و نمایشگاه اتاق علیرضا از جمعه ۲۹ شهریور در گالری شلمان و تالار این/جا افتتاح می شود.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، در آخرین جمعه تابستان علاوه بر ادامه نمایشگاه هایی که هفته گذشته افتتاح شدند، نمایشگاه های جدیدی شروع به کار می کنند که همچون آنها می توان به برگزاری چهارمین روشنای بزرگان که اختصاص به مروری بر آثار میرحسن ارژنگ نژاد دارد، اشاره نمود. همینطور امیرشهاب رضویان فیلمساز هم نقاشی هایش را در گالری کاما به نمایش می گذارد و هفتمین جشنواره بین المللی «هنر برای صلح» به دبیری فریدون فربود و با شعار «جهان رنگارنگ است» از همین روز یعنی ۲۹ شهریور در گالری باروک افتتاح می شود. در ادامه برنامه افتتاحیه برخی نمایشگاه های هنری جمعه ۲۹ شهریور را برمی شمریم.
خانه هنرمندان ایران
گالری زمستان: نمایشگاه مروری بر آثار میرحسن ارژنگ نژاد نقاش و مجسمه ساز پیشکسوت از سلسله نمایشگاه های «روشنای بزرگان» به همت انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران جمعه ۲۹ شهریور ساعت ۱۷ در گالری زمستان خانه هنرمندان ایران برپا می شود. نمایشگاه «روشنای بزرگان۴: مروری بر آثار میرحسن ارژنگ نژاد» تا تاریخ ۹ مهر از ساعت ۱۳ الی ۲۱ در خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود.
گالری ممیز: نمایشگاه منتخبی از آثار زنده یاد ناصر هوشمند وزیری از جانب انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران جمعه ۲۹ شهریورماه ساعت ۱۷ در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران افتتاح می شود که این نمایشگاه هم تا ۹ مهرماه ادامه خواهد داشت.
گالری نامی و بهار: نمایشگاه منتخبی از آثار سیزدهمین دوسالانه عکس ایران با عنوان «نگاهی دیگر» ۲۹ شهریور تا ۹ مهرماه در گالری های بهار و نامی خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.
گالری تابستان: نمایشگاه نقاشی های علی دالوند جمعه ۲۹ شهریور در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران افتتاح می شود.
در این نمایشگاه تعداد ۳۵ اثر با تکنیک رنگ روغن با موضوعات طراحی فیگوراتیو، پرتره و طبیعت بیجان، برای مخاطبان به نمایش درخواهد آمد.
گالری کاما
نمایشگاه نقاشی«از ۵۷ تا ۶۷ به روایت امیرشهاب رضویان» از روز جمعه ۲۹ شهریورماه در گالری کاما به نشانی خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک ۴۴ طبقه دوم گشایش می یابد. در کنار نمایش این آثار نقاشی، امیر شهاب رضویان که در واقع این آثار خاطرات این هنرمند از انقلاب ۵۷ و جنگ تحمیلی است، داستان آثارش را روایت می کند.
تالار این/جا
نمایشگاه انفرادی طراحی علیرضا اسپهبد با عنوان «اتاق علیرضا» از جمعه ۲۹ شهریورماه در تالار این/جا به نشانی نوفل لوشاتوی شرقی، کوچه پدرام، جنب شماره ی ۴، نمای آجری، درب کوچک گشایش می یابد. این نمایشگاه تا ۱۲ مهر ادامه خواهد داشت.
گالری گلستان
نمایشگاه انفرادی نقاشی فرشید رضوی از ۲۹ شهریور در گالری گلستان به نشانی خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ برپا خواهد بود.
گالری فرمانفرما
گالری فرمانفرما از ۲۹ شهریور تا ۱۲ مهر، میزبان نمایشگاهِ انفرادی نقاشی های جواد علی محمدی اردکانی با عنوان «زندگی» خواهد بود. این گالری در خیابان کریمخان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ قرار دارد.
در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «مجموعه «زندگی» کوششی است برای افشا کردن طبیعت، نه از طریق شفاف سازی بازنمایانه طبیعت، بلکه از مسیر در افتادن با همان پیچیدگی رازهایی که چون مه پیش روی درختان توسعه پیدا می کند و تلاش ما را برای کشف درختان از ورای این غبار ابهام آمیزی که میان ما و درختان حائل شده به یک مکاشفه تبدیل می کند. جایی که نگاه ما با طبیعت غریب درختانی رو به رو میشود که با پیچشی قهر امیز بیانی از فنا ناپذیری عصیانگرانه را نمادین می کنند.»
گالری شلمان
نمایشگاه انفرادی نقاشی مژده حسنی با عنوان «سکوت سرد» از آخرین جمعه شهریوماه و تابستان در گالری شلمان به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷ شروع می شود.
مژده حسنی درباره نمایشگاه این چنین می نویسد: «آغاز مجموعه «سکوت سرد» در مهرماه سال ۹۳ زده شد، بعد از اسیدپاشی های زنجیره ای در اصفهان و نابودی زندگی، زیبایی و رویاهای دخترانی بی گناه، به جرم زیبایی زنانه که ارمغان خدا بود.
آثار مجموعه «سکوت سرد» به شیوه اکسپرسیو و تکنیک ترکیب مواد اجراشده اند. شیوه اکسپرسیو را از این جهت برگزیدم که در بیان مبحث و صراحت مفهوم آثارم اثربخش بود. اغراق در رنگ ها و فرم ها و روشی عاری از طبیعت گرایی همان چیزی بود که به مفهوم آثارم کمک می کرد. به کارگیری دوخت و بند در آثار نشان دهنده رویاهایی درهم تنیده شده است که به بند کشیده شده اند، بندی از جنس افراطی گری و کوتاه نظری کسانی که خدا را ستمکار، نه مهربان، زورگو، نه دلسوز می بینند.
به عنوان یک نقاش رسالت خود دانستم برای همدردی و به نشانی اعتراض خشونت در مقابل زنان قلم خویش را بردارم و با سمفونی از رنگ ها و فرم ها آهنگ اعتراضی خویش را بنوازم به امید نابودی عاملان این جنایت.»
گالری ویستا
«کوکاکولا» عنوان نمایشگاه انفرادی طراحی ماهان قادری است که از روز ۲۹ شهریورماه در گالری ویستا واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ گشایش می یابد.
گالری باروک
هفتمین جشنواره بین المللی «هنر برای صلح» به دبیری فریدون فربود و با شعار «جهان رنگارنگ است» از جمعه ۲۹ شهریورماه در خانه فرهنگ دیهیم (گالری باروک) واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از بزرگراه صدر، پلاک ۱۷۳۶ شروع به کار می کند. این جشنواره که به صورت غیررقابتی برگزار می شود، تا ۱۲ مهرماه ادامه خواهد داشت.