فریدون فربود در گزارش پیلانو: هنر برای صلح کلید می خورد، حذف تئاتر و موسیقی از جشنواره هفتم

فریدون فربود در گزارش پیلانو: هنر برای صلح کلید می خورد، حذف تئاتر و موسیقی از جشنواره هفتم

به گزارش پیلانو دبیر هفتمین جشنواره بین المللی هنر برای صلح از نمایش حدود ۲۰۰ اثر در هفت رشته هنری از ۲۹ شهریورماه در جریان برگزاری این جشنواره اطلاع داد.

فریدون فربود دبیر هفتمین جشنواره بین المللی «هنر برای صلح» درباره این دوره جشنواره به خبرنگار مهر اظهار داشت: هفتمین جشنواره بین المللی «هنر برای صلح» همزمان با روز جهانی صلح با نمایش حدود ۲۰۰ اثر از ۲۹ شهریورماه در رشته های عکاسی، نقاشی، مجسمه، چیدمان، ویدئوآرت، موشن گرافیک (که جایگزین بخش پوستر شده است) و سینما برگزار می شود. رشته سینما را هم در چهار شاخه داستانی، انیمیشن، کارگردانان جوان و مستند خواهیم داشت.
وی در مورد حذف تئاتر و موسیقی که در دوره های گذشته جشنواره شاهد آثاری از آنها بودیم، بیان کرد: به علت همزمانی برگزاری جشنواره با ماه محرم و صفر، بخش تئاتر و موسیقی از جشنواره «هنر برای صلح» امسال خارج شده است.
به گفته فربود، کشورهای حاضر در این رویداد بین المللی هم شامل فرانسه، استرالیا، ایتالیا، افغانستان، کره جنوبی، هندوستان و کشورهای دیگر هستند و میهمانان خارجی هم میزبانی خواهیم کرد.
وی درباره هیأت انتخاب و داوری جشنواره هفتم اظهار داشت: آثار بخش موشن گرافیک (پوستر) و آثار بخش های مختلف سینما هم توسط هیأت انتخاب های مجزا مورد بررسی قرار گرفتند و انتخاب شدند. کل آثاری که در این دوره جشنواره به دست ما رسیده، حدود ۲ هزار و ۲۰۰ اثر بوده که از این تعداد ۲۰۰ اثر به نمایش خواهیم گذاشت.
به گزارش پیلانو به نقل از مهر، هفتمین جشنواره بین المللی «هنر برای صلح» از ۲۹ شهریور تا ۱۲ مهرماه در خانه فرهنگ دیهیم و گالری باروک واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از پل رومی، پلاک ۱۷۳۶ برگزار می شود.