نقاشی کودکان بیمار ۳۸ کشور عروسک می شود

نقاشی کودکان بیمار ۳۸ کشور عروسک می شود

به گزارش پیلانو در یک جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار مقرر است که آثار منتخب به عروسک و اسباب بازی تبدیل گشته و سپس به رتبه های برتر هدیه داده شود.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، پنجشنبه ۱۷ مرداد در مرکز طبی کودکان تفاهم نامه همکاری «استارتاپ نقاشیم» با «پنجمین جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار» به امضا رسید.
نیما رضایی، دبیر جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار (شبکه جهانی یوسرن) در این مراسم بیان کرد: توجه به سلامت روان کودکان بیمار اهمیتی کمتر از سلامت جسم نداشته و هنر همواره خوراک سلامت روان را تامین می کند. توجه یک کودک بیمار به مقوله ای مانند نقاشی، خودباوری را در او پررنگ و از تمرکز بر دلزدگی ناشی از بیماری خارج می کند تا روند درمان تسریع یابد.
رئیس مرکز طبی کودکان با اشاره به اینکه فراخوان جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار از آبان ماه سال قبل اعلام شده، افزود: از میان آثار ارسال شده به جشنواره، ۵۰۰ نقاشی از ۳۸ کشور در مرحله اول داوری انتخاب و در مرحله دوم ۶۰ اثر از ۴ گروه سنی منتخب شد که نهایتا ۱۵ اثر برگزیده با آرای هیئت داوران بین المللی و نظرسنجی مردمی معرفی می گردند.
او افزود: ۲۵۰ اثر به مرحله نیمه نهایی رسیده و تابحال بیشتر از ۱۳۰۰ نفر که ۸۵ درصد آنان غیرایرانی هستند توسط شبکه یوسرن و سایت جشنواره به نقاشی ها رای داده اند. آیین افتتاحیه جشنواره مهرماه امسال و همزمان با روزجهانی کودک با معرفی ۲۵۰ نقاشی برگزیده در تهران برگزار می گردد. اختتامیه هم در آبان ماه در بوداپست مجارستان برگزار می گردد.
همینطور حمید فرضی، مدیر استارتاپ «نقاشیم» با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های نوآورانه استارتاپ ها در پشتیبانی از فعالیت های بشر دوستانه سازمان های غیرانتفاعی و مردم نهاد، بیان کرد: استارتاپ «نقاشیم» امسال همراهی با جشنواره نقاشی برای کودکان بیمار را درقالب ادای مسئولیت اجتماعی دردستور کار قرار داده است.
او با اشاره به اینکه آثار منتخب جشنواره به عروسک، اسباب بازی و سبدی از محصولات این مجموعه تبدیل گشته و به رتبه های برتر هدیه می شود، اضافه کرد: امید زیبای تمامی کودکان شرکت کننده در جشنواره ستودنی است، ازاین رو استارتاپ نقاشیم به تمامی این عزیزان هدیه ای اختصاصی اهدا خواهد نمود. همینطور در تلاشیم با اختصاص بخشی ویژه در وبسایت naghashim.com تمامی ۵۰۰ اثر برگزیده را به معرض نمایش گذاشته و امکاناتی جهت حمایت مستقیم مردم از تبدیل نقاشی این کودکان به سبد ویژه هدایا ایجاد نماییم.