بازدید از موزه لوور فقط با رزرو آنلاین

بازدید از موزه لوور فقط با رزرو آنلاین

پیلانو: موزه مشهور لوور پاریس بعد از مواجه با ازدحام باورنکردنی علاقه مندان در طول تابستان، از بازدیدکنندگان خواست از این پس برای بازدید از موزه حتما از قبل برای رزرو آنلاین بلیت اقدام نمایند.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت دیلی، بعد از آن که تابلو نقاشی «مونالیزا» محبوب ترین اثر موزه لوور موقتا به گالری دیگری در همین موزه منتقل شد، این موزه برای کنترل ازدحام بازدیدکنندگان با مشکل مواجه گردید و به دنبال آن اعلام نمود تا آخر سال جاری رزرو آنلاین بلیت های این موزه را الزامی می کند.
موزه لوور پاریس که خانه خیلی از شاهکارهای هنری جهان است و بعنوان پربازدیدترین موزه جهان شناخته می شود، در حقیقت قربانی موفقیت خود شده و کنترل تعداد زیاد بازدیدکنندگان به یک معضل جدی برای این موزه تبدیل گشته است.
شاید موج شدید گرما که در ایام اخیر فرانسه را تحت تاثیر خود قرار داده است هم از عوامل مهمی باشد که سیل عظیم مردم را به بهانه فرار از گرما به این موزه می کشاند.
معاون مدیر کل موزه لوور در گفت وگویی بیان کرد: «تاکنون سیستم رزرو بلیت الزامی نبوده، اما می خواهیم همچون خیلی از موزه های دیگر سیستم رزرو بلیت برای بازدید از این موزه را تا قبل از آخر سال جاری الزامی اعلام نماییم. به این ترتیب، تمامی بازدیدکنندگان ملزم به روزر بلیت خواهند شد.»
وی با اشاره به اینکه تصمیم جدید موزه لوور، کنترل تعداد بازدیدکنندگان را آسان تر خواهد کرد، بیان کرد: «این تصمیم از اکتبر یا نوامبر سال جاری اجرا خواهد شد.»
موزه لوور با گنجایش ۳۰ هزار تا ۵۰ هزار بازدیدکننده در طول روز، هر ساله میزبان حدود ۱۰ میلیون بازدیدکننده است. نزدیک به ۸۰ درصد این افراد برای تماشای « مونالیزا» به این موزه می آیند.