نمایشگاهی از آثار زنانی با اختلالات اعصاب و روان

نمایشگاهی از آثار زنانی با اختلالات اعصاب و روان

به گزارش پیلانو نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «بازتاب ها» که گزیده ای از آثار زنان با اختلالات اعصاب و روان است تا روز چهارشنبه (۱۲ تیر ماه) در خانه هنرمندان ایران دایر است.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مریم گشایش ـ مسئول برگزاری نمایشگاه «بازتاب ها» ـ عنوان کرده است که این نمایشگاه با هدف کمک به بیماران اختلالات اعصاب و روان با تکنیک هنر درمانی برگزار می گردد. سازمان بهزیستی با رویکرد تغییر حالت توانبخشی به توانمندسازی در این بیماران، با عنایت به اینکه اختلالات اعصاب و روان تمامی جنبه های شخصیتی یک فرد را درگیر نمی کند و هر بیمار توانایی هایی خاص فردی دارد و ایجاد انگیزه جدید به منظور زندگی، پروژه نمایشگاهی را برنامه ریزی و اجرا کرده است.
گشایش اضافه کرد: در مرکز درمان و توانبخشی بیماران روانی مزمن «مهر» کارگاه هنری داریم که افراد دارای توانایی، استعدادیابی می شوند. این نمایشگاه در واقع خروجی کارگاه هنری است که ۵۴ اثر از ۳۰ هنرمند بیمار بالای ۲۰ سال در آن به نمایش درآمده است.

فاطمه فخری، کارشناس مسئول هنر درمانی بهزیستی کشور هم در این زمینه توضیح داده است: سازمان بهزیستی کشور تصمیم گرفته است که در همه مراکز توانبخشی، در کنار سایر خدمات توانبخشی و توان افزایی، هنر درمانی را راه اندازی کند؛ بنابراین در ماه های اخیر به تمامی مراکز استان ها راه اندازی کارگاه «هنری» ابلاغ گردید و بودجه ای برای اتاق هنر درمانی اختصاص داده شده است. در این طرح، سازمان بهزیستی گرایش های مختلف مانند هنر درمانی، موسیقی درمانی و نمایش درمانی را جز اولویت برنامه های خود قرار داده است تا بتواند زمینه درآمدزایی و اشتغال افراد کم توان و دارای اختلالات اعصاب و روان را فراهم آورد.
نمایشگاه گروهی نقاشی «بازتاب ها» تا روز چهارشنبه (۱۲ تیرماه) در دو گالری استاد نامی و بهار خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه مندان است.