دل نوشته ای برای سالروز تولد همایون خرم فرصتی که با استاد از دست رفت!

دل نوشته ای برای سالروز تولد همایون خرم فرصتی که با استاد از دست رفت!

پیلانو: مدیر جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم) همزمان با سالگرد تولد همایون خرم، آهنگساز و نوازنده فقید موسیقی ایرانی یادداشتی را منتشر نمود.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، بردیا صدرنوری ـ نوازنده، آهنگساز و مدیر جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) ـ همزمان با سالگرد تولد استاد همایون خرم آهنگساز فقید موسیقی کشورمان دلنوشته ای را منتشر نمود.
در یادداشت بردیا صدرنوری آمده است:
«حدود بیست دقیقه تلفنی صحبت کردیم. از نکاتی که فرمودند مشخص بود به دقت فراوان کارم را گوش کرده اند… در خواب هم نمی دیدم که شاید روزی بتوانم با یکی از بزرگترین آهنگسازان و موسیقی دانان عصرمان دقیقه ای درباره توانایی ها و راه موسیقایی ام، صحبت و مشورت نمایم. خضوع و فروتنی ایشان من را به شدت تحت تاثیر قرار داد. برایم باورپذیر نبود که یک استاد مسلم موسیقی تا این حد برای کار و تلاش جوانی که در ابتدای راه است، احترام قائل باشد. آن بزرگمرد کسی نبود جز همایون خرم موسیقی ایران و انسان والایی که برای نخستین باردر سال ۱۳۷۵ و در یک محفل خصوصی با تردید و ترس، قسمتی از آثار ضبط شدهام را در یک نوار کاست به ایشان تقدیم کردم. کمی پس از مهمانی در کمال ناباوری پیام مرا پاسخ دادند و با آن مکالمه طولانی مرا به ادامه کار دلگرم کردند.
درک و شناخت عمیق ایشان از موسیقی، در کنار خاصیت های منحصر به فرد اخلاقی، از همایون خرم استاد به تمام معنا ساخته بود. واقعیت این است که همین سجایای اخلاقی، ماندگاری آثار جاودان موسیقایی شان را در بین مردم دو چندان کرده است.
همان سال ها روزی به من گفتند که قراری بگذاریم تا نوازندگی ام را از نزدیک ببینند. اما صد افسوس که فرصت ها سریع می گذرند و این فرصت نیز در بین ایام فروش پیانوی خودم، مشغله کاری و حجب و حیای دوران جوانی ام از دست رفت. تا اینکه بالاخره در پاییز سال ۱۳۹۱و با پیشنهاد به دوست گرانقدرم مهندس رضا خرم ـ فرزند استاد ـ و مشورت با ایشان قرار شد برای اجرای کنسرتی در اسفند ۱۳۹۱ افتخار همراهی با استاد را داشته باشم که قسمت به شکلی دگر رقم خورد و من ماندم و حسرت سال هایی که می توانستم از برکت وجودشان بهره جویم و از این دریای معرفت جرعه ای بنوشم.
امروز بسیار خرسندم که با همراهی خانواده استاد، خصوصاً مهندس رضا خرم راه ایشان را در اخلاق مداری، معرفت شناسی موسیقی و توجه به نوجوانان و جوانان هنرمند با جشنواره و جایزه همایون خرم ادامه می دهیم. باشد که مقبول درگاه الهی، همایون خرم و طبع مردم صاحب نظر شود./ بردیا صدرنوری»
جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم) همچون رویدادهای حوزه موسیقی در بخش خصوصی است که طی سال های اخیر با حمایت خانواده مرحوم همایون خرم آهنگساز فقید موسیقی ایرانی با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقایی و و استفاده از نمونه ها و الگوهای موجود در هنر ایرانی برای هنرمندان گروه سنی زیر ۱۸ سال توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با مدیریت بردیا صدر نوری انجام می شود.
نوازندگان تمامی سازها، خوانندگان و همین طور گروه های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از ۱۸ سال) می توانند با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی کلام استادان موسیقی ایران که به شکل رسمی عرضه شده، به صورت تک خوانی، تک نوازی، هم خوانی، هم نوازی و گروه نوازی در این جشنواره شرکت نمایند.

منبع: