اهدای لوح یونسکو به فعال موسیقی مقامی

اهدای لوح یونسکو به فعال موسیقی مقامی

به گزارش پیلانو علی اصغر رحیمی لوح چهره برتر هنری سال ۲۰۱۸ رومانی را از دفتر میراث فرهنگی و هنری یونسکو در رومانی دریافت کرد.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، رحیمی از فعالان موسیقی مقامی عرفانی کشور است. سردبیری کانون تنبور اصفهان و عضویت در کمیته ثبت آثار معنوی در حوزه موسیقی در سازمان میراث فرهنگی کشور از سوابق این هنرمند محسوب می شوند.
وی در سال های متمادی با سازمان یونسکو در زمینه خلق آثار و اجرای کنسرت ها همکاری داشته است. وی همینطور آهنگساز آلبوم «بانگی عجب» به خوانندگی شهرام ناظری بوده است.
رحیمی تابحال کنسرت ها و کارگاه های تخصصی را در کشورهای مختلف همچون انگلستان، روسیه، فنلاند، رومانی، مراکش، نپال، ترکیه، قطر و لبنان برگزار کرده است.
به نظر می آید تمرکز سال های اخیر وی بر پروژه های مشترک با همراهی انواع ارکسترها و موزیسین های غیرایرانی در کشورهای مختلف، علت اهدای این لوح بوده است.
دفتر تحقیقاتی DIALOGUE IN AGORA مستقر در آلمان که به گزینش و معرفی پروژه های شاخص مشترک بین چهره های هنری رومانی و چندین کشور متقابل همچون ایتالیا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایران پرداخته است، آلبوم ANCESTRAL DIALECTS رحیمی را با تایید دانشگاه کولوژ رومانی در فهرست پنج اثر برتر هنری فرهنگی خود قرار داد.
این آلبوم یکی از اجراهای زنده رحیمی را به همراهی موزیسین های رومانی روایت می کند. انتشار این آلبوم در اروپا بعلاوه سایر فعالیت های هنری و فرهنگی وی در رومانی سبب شد تا مقامات یونسکویی و میراثی آن کشور، رحیمی را بعنوان چهره برتر میراث فرهنگی و هنری سال ۲۰۱۸ در رومانی گزینش و لوح یونسکویی را به وی اهدا کنند.
اعطای این لوح طی مراسمی رسمی در دفتر ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری اصفهان با حضور دکتر عیدی ریاست سازمان و دکتر نیکولتا زاگورا نماینده یونسکو صورت گرفت.