نمایش بزرگ ترین مجموعه آثار داوینچی بعلاوه تصاویر

نمایش بزرگ ترین مجموعه آثار داوینچی بعلاوه تصاویر

پیلانو: اثر انگشت «لئوناردو داوینچی» و طراحی اولیه بعضی از مشهورترین آثار این هنرمند همچون آثار بزرگ ترین مجموعه آثار هنری او هستند که در کاخ «باکینگهام» برای عموم به معرض نمایش گذاشته می شوند.
به گزارش پیلانو به نقل از رویترز، بزرگ ترین مجموعه آثار «داوینچی» با عنوان «لئوناردو داوینچی: زندگی هنری» شامل بیشتر از ۲۰۰ اثر هنری از این هنرمند دوره رنسانس از روز جمعه در گالری «ملکه» به معرض نمایش گذاشته شده است.
«مارتین کلایتون» مدیر این نمایشگاه و مسئول تابلوهای نقاشی مجموعه سلطنتی « تراست» بیان کرد: « این تابلوها و طراحی ها نشان دهنده این حقیقت است که « داوینچی» یک مجسمه ساز، معمار، مهندس و یک دانشمند قهار بوده است.»
از مهم ترین آثار این مجموعه می توان به دو پرتره که تنها پرتره های موجود از «لئوناردو داوینچی» هستند، اشاره نمود. یکی از دو پرتره موجود بتازگی برای نخستین بار به نمایش عمومی گذاشته شده است.

در چارچوب این نمایشگاه طراحی های اولیه آثاری همچون «شام آخر» و « سالواتور موندی» – که رکورد گران قیمت ترین تابلو نقاشی را با قیمت ۴۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ از آن خود کرد – به معرض نمایش گذاشته خواهند شد.

طراحی های دست مربوط به تابلو نقاشی «نیایش مغان» از دیگر آثار نمایشی این نمایشگاه شمرده می شود.
«کلایتون» همین طور بیان کرد: « داوینچی بر این حقیقت واقف بود که این تابلوهای نقاشی و طراحی ها، تنها آثاری هستند که از یک عمر دستاورد این هنرمند بجای می مانند، بدین سبب اگر قصد دارید « لئوناردو داوینچی» را بشناسید تابلوهای نقاشی او بهترین روش برای این هدف است. این نمایشگاه تصویری جامع از « لئوناردو داوینچی» به بازدیدکنندگان نمایش می دهد.»

منبع: