تشکر ایران درودی از افرادی که در راه اندازی موزه اش سهیم بودند

تشکر ایران درودی از افرادی که در راه اندازی موزه اش سهیم بودند

پیلانو: ایران درودی هنرمند نقاش پیشکسوت بعد از مراسم واگذاری زمین و افتتاح پروژه عمرانی موزه ایران درودی طی اطلاعیه ای از افرادی که در راه اندازی این موزه سهیم بودند، تشکر کرد.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، مراسم واگذاری زمین و افتتاح پروژه عمرانی موزه «ایران درودی» بعد از چهار سال سه شنبه ۳۱ اردیبهشت با حضور این هنرمند پیشکسوت، پیروز حناچی شهردار تهران و تعدادی از هنرمندان و مدیران شهرداری تهران اجرا شد.
ایران درودی هنرمند نقاش پیشکسوت در یک بیانیه مراتب تشکر خودرا اعلام نموده است که متن آن به شرح زیر است:
«سرانجام بعد از چهار سال انتظار، سند حق بهره برداری از زمین شهرداری جهت ایجاد «موزه ایران درّودی» را طی مراسم باشکوهی از شهردار تهران جناب آقای پیروز حناچی دریافت کردم. موزه ای که اندیشه بنای آن ۴۹ سال پیش بعد از انتشار اثر «نفت» در بیشتر مطبوعات معتبر دنیا در من شکل گرفت، به این منظور آثار برگزیده خودرا حفظ نموده و تا به امروز برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نکرده ام.
به این وسیله مایلم مراتب سپاس و حق شناسی خودرا از تمامی انسان های فرهیخته و شریفی که از ابتدا در راه رسیدن به این هدف فرهنگی و میهن دوستانه مرا یاری بخشیده و همراهی کرده اند، ابراز دارم.
از ریاست شورای شهر تهران جناب آقای محسن هاشمی، ریاست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران جناب آقای حق شناس، جناب آقای خلیل آبادی، سرکار خانم دکتر خداکرمی و دیگر اعضای این کمسیون فرهیخته بسیار سپاسگزارم.
از شهردار محترم تهران جناب آقای دکتر پیروز حناچی، مدیرکل محترم دفتر وی آقای کاظمی و دیگر مدیران دفتر شهردار، همین طور از شهردار محترم منطقه ۶ تهران آقای دهداری پور بسیار سپاسگزارم.
همچنین بر خود لازم می دانم مراتب حق شناسی خودرا از حمایتهای بی دریغ مدیرکل موزه های ایران جناب آقای دکتر کارگر، فخر معماری ایران جناب آقای جهانگیر درویش که طرح و نقشه موزه را به من هدیه کرده اند، ریاست محترم خانه هنرمندان ایران جناب آقای رجبی معمار و جناب آقای مصطفی معماری که در مدت این چهار سال لحظه ای مرا تنها نگذاشته و یاری کرده اند اعلام دارم. بی شک اگر همراهی این عزیزان نباشد، این امر فرهنگی محقق نخواهد شد.
در اختتام آرزو دارم خود شاهد افتتاح این موزه باشم و با تمام عشقم به این سرزمین کهن، آنچه را در بضاعت دارم در چارچوب این موزه به مردم شریف و صبور هم وطنم هدیه کنم. امیدوارم این هدیه ناچیزم در قلب هایشان جا بازکرده و مرکزی شود برای تجلی اندیشه، فرهنگ و هنر سرزمین مان.
با امید نور و بلور و روزهای مهربان زندگی
ایران درودی
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
تهران»

منبع: