نمایشگاه کاکو برگزار می گردد

نمایشگاه کاکو برگزار می گردد

به گزارش پیلانو نمایشگاهی از آثار محمد علی شیوایی (کاکو ) در آرتیبیشن برگزار می گردد.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، این نمایشگاه ۱۳ اردیبهشت ماه افتتاح می شود و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.
کاکو در سال ۱۳۱۳ در شیراز متولد شد. سال ۱۳۳۴ به هنرستان هنرهای زیبا پسران در تهران وارد شد. بعد از گذراندن دوره سه ساله آن مدرسه با احراز مقام اول در بین شاگردان در سال ۳۸-۱۳۳۷ از سوی آن مرکز بورسیه شد و در همان سال، عازم پاریس شد و در مدرسه هنرهای زیبای پاریس بوزار ادامه تحصیل داد.
او که از پیشگامان هنر نوگرای ایران و به شکلی از نخستین هنرمندان علاقه مند به شیوه کوبیسم و کلاژ در ایران شناخته می شود با تأثیرپذیری از آثار پیکاسو و براک و با بکارگیری خطّ و سطح و ترکیب و فرم به فضایی دیگر گونه و شخصی یعنی کوبیسم اکسپرسیو رسید و با عنایت به تفکرات عرفانی، سوژه ها و فضای آثارش رنگ شرقی به خود گرفت.
این هنرمند علاوه بر نمایشگاه هایی در ایتالیا، فرانسه، یونان از سال ۱۳۵۰ در ۱۲ نمایشگاه انفرادی و گروهی آثار خویش را به تماشا گذاشت.
سهراب سپهری دوست صمیمی کاکو تنها نقاشی های وی را بر دیوار ساده اتاقش زده بود. اتاق آبی او با نقاشی های زیبای کاکو در موزه ی هنرهای معاصر صنعتی کرمان بازآفرینی شده است.
گالری آرتبیشن در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، خیابان کوشا، خیابان ناصری، خیابان قندی (دریا) پلاک ۶ قرار دارد.