در گزارش پیلانو مطرح شد؛ جزئیات تازه ترین کنسرت ارکستر ملی، خوانندگان گمنامی که می درخشند

در گزارش پیلانو مطرح شد؛ جزئیات تازه ترین کنسرت ارکستر ملی، خوانندگان گمنامی که می درخشند

به گزارش پیلانو آهنگساز تازه ترین کنسرت ارکستر ملی ایران از تفاوت های ویژه این اجرای زنده و دعوت از خوانندگانی اظهار داشت که به اعتقاد او می توانند بعنوان هنرمندان جدید در ارکسترهای مهم معرفی شوند.

پیمان سلطانی آهنگساز، پژوهشگر و رهبر ارکستر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین فعالیت های خود توضیح داد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته تازه ترین کنسرت ارکستر ملی ایران طی روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری در تالار وحدت تهران برگزار می گردد. در این کنسرت برخی قطعات ملی – میهنی و عاشقانه های بنده همچون «میهنم سلام»، «ای وطن»، «ای میهن»، «ایران جوان»، «ایران هنگام کار است»، «ای انسان»، «عاشق»، «نوروز»، «یلدا»، «عاشق مشو»، «آتش دل»، «موسم گل»، «کنسرتو کمانچه» به رهبری روبن آساتریان و همراهی گروه کُر به رهبری رازمیک اوحانیان و خوانندگی مهدی امامی، پارسا حسندخت و علیرضا وکیلی منش اجرا می شود.
وی افزود: همان گونه که در خبرهای قبلی انتشار یافته بود، تمرینات ارکستر ملی ایران برای برگزاری این کنسرت از روز هفدهم فروردین ماه شروع شده است. در ابتدای کار نادر مرتضی پور مرحله اولیه تمرینات را سرپرستی کرد تا در روز بیست و هفتم فروردین روبن آساتریان مراحل نهایی تمرینات را انجام دهد. توضیح اینکه ارکستر ملی ایران در این اجرا به علت رپرتوار خاص، گروه سازهای برنجی را هم به همراه دارد که تصور می کنم می تواند برای مخاطبان دارای جذابیت هایی باشد.
این آهنگساز در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: نوع آهنگسازی که برای این کار در نظر گرفته شده یک کار متفاوت می باشد که با کنسرتهای گذشته ارکستر ملی تفاوت هایی دارد. این تفاوت هم اصلاً به معنای بدتر و بهتر بودن نیست. بلکه از منظری دارای تفاوت است که وقتی نوازندگان ارکستر با کار مواجه گشتند انتظار چنین کارهایی را نداشتند. این قطعات تلفیقی از آثار موسیقی مدرن و کلاسیک است که متفاوت تر از موسیقی گل هاست که من در آن تلاش داشتم عرضه دهنده چارچوب متفاوتی از آثاری باشم که شنونده کمتر با آن روبرو شده است.
سلطانی درباره ترکیب خوانندگان کنسرت پیش روی ارکستر ملی ایران اظهار داشت: به اعتقاد من خوانندگانی که بنده در کنسرت جدید ارکستر ملی معرفی کردم بسیار عالی هستند. من اساساً برای این کنسرت برای فروش بیشتر و ماجراهایی که به گیشه مربوط می شود موسیقی کار نکردام و شما مطمئن باشید این خوانندگان گرچه برای عموم مخاطبان اسم های کمتر شناخته شده ای هستند اما دارای کیفیت های قابل توجهی هستند که اساساً در آینده ای نزدیک با مخاطبان بیشتری مواجه خواهند شد.