برای همدردی با سیل زدگان؛ سومین جشنواره سراسری هه لپه رکئ لغو شد

برای همدردی با سیل زدگان؛ سومین جشنواره سراسری هه لپه رکئ لغو شد

به گزارش پیلانو مردم کردستان همواره پیش قدم در همدردی با هم وطنان داغ دیده ایران اسلامی است، بنابراین جشنواره ˮهه لپه رکئˮ یا همان رقص کردی لغو شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، جشنواره هەڵپەڕکێی (رقص کردی) بانه با حضور ۱۶ گروه از استان های کردستان، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه و خراسان شمالی که راه یافتگان به مرحله داوری این جشنواره بودند، قرار بود هشتم تا ۱۱ فروردین ماه اجرا شود.
ستاد برگزاری سومین جشنواره «هه لپه رکی» بانه در اطلاعیه ای از لغو این جشنواره به منظور ابراز همدردی با سایر هموطنان در جای جای ایران اسلامی خصوصاً خانواده های داغدار قربانیان سیل های اخیر در استان های مختلف آگاهی داد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
« هنر تجلی سیمای زندگی بر کالبد هستی است و هنر زیبای هه لپه رکئ کوردی، پیام عزت، جوانمردی، غیرت، حمیت، همدردی و همنوایی قوم کرد با دیگر اقوام و انسان ها در شادی ها و غم هاست».
حالا که مردم عزیز ایران اسلامی داغدار از دست دادن شماری از هموطنانمان در حوادث ناشی از سیل و طوفان در بعضی از استان های کشور هستند، دبیرخانه سومین جشنواره سراسری هه لپه رکئ کوردی بانه هم به رسم آئین هنر و دوستی، مراتب تاثر و تاسف عمیق خود از این حوادث دلخراش و همدردی خود با خانواده ها و بازماندگان قربانیان سیل و طوفان را ابراز می کند.
بنابراین بنا به درخواست اصحاب فرهنگ و هنر استان فرهنگی کردستان، مردم نوع دوست بانه و گروه های هنری شرکت کننده در این رویداد فاخر فرهنگی و هنری، به استحضار همه علاقمندان و فرهیختگان می رساند برگزاری سومین جشنواره سراسری هه لپه رکئ کوردی بانه که مقرر بود هشتم تا یازدهم فروردین ۹۸ در شهرستان فرهنگی بانه برگزار شود، به زمان دیگری موکول شد و تاریخ برگزاری متعاقبا اعلام می شود.
باشد که حضور و همدردی همه هموطنان مهرورز و نوع دوست، خصوصاً هنرمندانی که گرمی نفس ها و یارای جنبش هنرمندانه شان در چارچوب سومین جشنواره هه لپه رکئ بانه، ولو اندک، اما مرهمی بر آلام و دردهای دل دردمند بازماندگان حوادث اخیر سیل در کشور باشد (ان شاءالله)»
ستاد برگزاری سومین جشنواره سراسری هه لپه رکئ بانه