اهدای جایزه گرمی به کریس کورنل فقید

اهدای جایزه گرمی به کریس کورنل فقید

به گزارش پیلانو مراسم اهدای جوایز گرمی که به بهترین های موسیقی سال اهدا می شود یک جایزه به کریس کورنل خواننده فقید اهدا کرد.

به گزارش پیلانو به نقل از ورایتی، کریس کورنل خواننده فقید بعد از درگذشتش موفق به دریافت جایزه گرمی برای بهترین ترانه راک سال شد. این خواننده یک جایزه گرمی برای «وقتی بد کار خوب می کند» را بعد از مرگ به دست آورد.
این ترانه سال قبل از سوی یونیورسال منتشر گردید و سومین جایزه گرمی را برای این خواننده به ارمغان آورد.
فرزندان او تونی و کریستوفر در این مراسم که بامداد امروز به وقت ایران برگزار شد، روی صحنه حاضر شدند و به جای پدرشان این جایزه را دریافت نمودند.
دختر وی تونی در مراسم فرش قرمز این مراسم با پوشیدن لباسی که تصویر پدرش روی آن بود، حاضر شده بود.
این خواننده بر اثر افسردگی در اردیبهشت ۲۰۱۷ به زندگی خود خاتمه داد و این در حالی بود که در حال برگزاری تور کنسرتش با گروه موسیقی ساندگاردن بود.
کورنل از خوانندگان اثرگذار دهه ۹۰ در سیاتل بود و گروه ساوندگاردن را سال ۱۹۸۴ با هیرو یاماموتو نوزانده بیس تاسیس کرد. این گروه ۲ جایزه گرمی در سال ۱۹۹۵ دریافت نمودند. ۲ سال بعد از آن گروه از هم پاشید و از آن پس کورنل به صورت سولو به کار پرداخت.
وی سال ۲۰۰۹ افشا کرد که مدتی در بیمارستان بود تا از دست داروهای مسکن نجات پیدا کند و گفت از سال ۲۰۰۲ از این مواد استفاده نکرده است. همسرش گفت بعد از عمل جراحی شانه او یک سال قبل از مرگش و استفاده از یک مسکن جدید، رفتار او تغییر کرده بود.