انجمن هنرهای تجسمی انقلاب بیانیه داد؛ جمع آوری آثار گرافیست تبعه رژیم صهیونیستی از یک نمایشگاه

انجمن هنرهای تجسمی انقلاب بیانیه داد؛ جمع آوری آثار گرافیست تبعه رژیم صهیونیستی از یک نمایشگاه

پیلانو: انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح با صدور اطلاعیه ای اعتراض خودرا به حضور یوسی لمل گرافیست تبعه رژیم صهیونیستی اعلام نمود.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح به دنبال حواشی به وجود آمده درباره نمایشگاه بین المللی پوستر «به رنگ حیات» که با حضور هنرمندان بین المللی از کشورهای مختلف جهان در تهران در حال برگزاری است و باز اظهارات مدیر اجرایی این نمایشگاه درباره نمایش آثار یکی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه، اطلاعیه ای را صادر کرد.
متن این بیانیه بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
رویش هنرمندان جوان، باانگیزه، مستعد و متخصص در حوزه هنر ارزشی و ولایتمدار ایران اسلامی، آن چنان فراگیر و بسیط بوده است که دوستان و دشمنان داخلی و خارجی را متحیر و انگشت به دهان کرده است. آنچه که امروزه و در سپهر پهناور و گستره وسیع مفاهیم متعالی، ثمین و جهان شمول الهی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام روح الله (قدس الله نفس الزکیه) در حال شکل گیری و شکوفه دادن است، بی گمان ثمره مقاومت و پایمردی زنان و مردانی است که از مرزهای اعتقادی خویش در مقابل دشمنان تا بن دندان مسلح دفاع کرده که ۸ سال تاریخ پر افتخار و خونبار دفاع مقدس ایرانی ها در مقابل حمله دژخیمان بعثی تنها یک نمونه قریب و عینی این ایستادگی است.
آنچه که در نمایشگاه «به رنگ حیات» رخ داد و حضور یک عنصر اسراسیلی، مارا بر آن داشت که از حیثیت و کیان بنیاد پرافتخار روایت فتح، این ثمره جاویدان و مانای هنرمند و مجاهد فی سبیل الله، سید الشهدای اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی مقابل الرحمه دفاع و صراحتا بر چند نکته اصلی و مهم تاکید نماییم. امید داریم که این توضیحات به سمع و نظر مخاطبان اصلی جریانات فرهنگی و هنری کشور برسد و بر این باوریم که… العاقبه للمتقین!
۱. آنچه که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (ادام الله ظل الوارف) بارها و بارها در بیانات و سخنرانی های مکرر به آن اشاره داشتند، کلید واژه ای به نام نفوذ است که متاسفانه در سایه غفلت -ان شا الله سهوی – مدیران و سیاستگذاران عرصه فرهنگ و هنر کشور چندان جدی گرفته نشده است و همچنان سیاست تساهل و تسامح در بدنه کلان تصمیم گیری و ریل گذاران فرهنگ و هنر این مرز و بوم ساری و جاری است. حضور یک عنصر اسراییلی با بیشینه معلوم و مکشوف و در شرایطی که عادی سازی روابط کشورهای بزدل، ترسو و سست عنصر خاورمیانه با رژیم جعلی و سفاک رژیم صهیونیستی با جدیت از طرف دول غربی و مثلث شوم و منحوس عبری، غربی، عربی پیگیری می شود، درام القرای جهان اسلام موجب تاسف و انزجار شدید هنرمندان آزاده و حق طلب ایران عزیز است.
۲. سخنان سراسر کذب و غیر واقع مدیر اجرایی این نمایشگاه مایه تعجب و حیرت همگان شد. ایشان برگزاری نمایشگاه این عنصر رژیم صهیونیستی را توسط روایت فتح در سال آینده محتمل دانسته و حواشی به وجود آمده درباره حضور وی را غرض ورزی حزبی دانسته است که خوشبختانه با مدیریت ایشان پیش از شروع جنجال ها پیشگیری شد ذکر این نکته برای ایشان و دوستانشان خالی از لطف نیست که اولا ایشان ارتباط این مدعو اسراییلی خود با بنیاد فرهنگی روایت فتح را از چه طریقی محاسبه و استنتاج کرده است و ثانیا ای کاش اقدامات پیشگیری و عدم حضور وی را قبل از دعوت نامبرده باز انجام می دادند تا مجبور به جمع آوری آثار ایشان و حذف نام وی نشوند.
۳. عنوان ماندگار روایت فتح که نمادی از روایت حماسه های دلیرترین فرزندان این مرز و بوم بوده و هست، چیزی نیست که با این لجن پراکنی ها خدشه دار و مکدر شود. نصیحت ما به دوستانی که در ای باره ااظهار می کنند این است که ابتدا به ساکن ارتباط ظرف و مظروف را برای خود و مخاطبانشان معین سپس برای فرار رو به جلو از اعتبار نهاد ارزشمندی همچون روایت فتح ناشیانه سواستفاده کنند.
در اختتام ذکر این نکته لازم است که مدیریت و کارکنان بنیاد فرهنگی روایت فتح و باز انجمن های سینمای انقلاب و دفاع مقدس، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و شهرک سینمای انقلاب و دفاع مقدس و رده های تابعه این بنیاد، به پیروی امام عظیم الشان و فرمایش ماندگار و تاریخی ایشان که اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود و تاسی از تدابیر و سیاست های مقام عظمای ولایت که اسراییل ان شا الله تا سال های نه چندان دور وجود خارجی نخواهد داشت، بر پایمردی و مقاومت ضد رژیم اشغالگر و خونخوار صهیونیستی تاکید می کند و همراه و همکلام با ملت ستمدیده و دلیر و مقاوم فلسطین غریو هیهات من الذله را به نمایندگی از هنرمندان و اندیشمندان آزاده و صلح طلب سر می دهد و از درگاه حضرت حق جل جلاله ظهور مصلح و منتقم مظلومان و ستم دیدگان جهان را آرزو می کند.
روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح»