۲۱ گالری دور هم جمع می شوند

۲۱ گالری دور هم جمع می شوند

پیلانو: تیرآرت، اولین هفته هنر تهران را با مشارکت ۲۱ گالری و خلق ۵۷ رویداد هنری برگزار می نماید.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، هفته هنر تیر برنامه یک هفته ای دربرگیرنده رویدادهایی در زمینه هنرهای تجسمی است که اولین دوره آن از ۱۴ تا ۲۱ دی ماه ۱۳۹۷ در تهران برگزار می گردد.

در این مجموعه برنامه ۲۱ نمایشگاه در ۲۱ گالری، ۱۳ طرح کیوریتوریال، شش پروژه، دو رزیدنسی و نشست های تخصصی با مدیریت بنیاد پژمان در مراکز مختلف فرهنگی در پایتخت برگزار می گردد.

این رخداد با گرد هم آوردن گالری های شرکت کننده، مراکز فرهنگی و اجتماع هنرمندان ایرانی به دنبال فراهم آوردن فرصت هایی برای احداث گفت وگو بیشتر و برقراری پیوند میان هنر و زندگی روزمره است.
برنامه هفته هنر تیر در سرتاسر شهر تهران جریان خواهد داشت و هدف آن تحقق مجالی برای رویارویی هنر و شهروندان در رابطه ای با نهایت اثرگذاری و اثرپذیری است.
بازدیدکنندگان هفته هنر تیر می توانند از برنامه ای جامع شامل برگزاری نمایشگاه در فضای گالری و نمایش آثار هنری کیوریت شده در فضاهای غیرنمایشگاهی در سطح شهر بهره ببرند.
این برنامه با همکاری گروهی از گالری ها، فضاهای اختصاص یافته به رویدادهای هنری، رزیدنسی ها، ناشران و هم چنین هنرمندان و کیوریتورها محقق میگردد.

در اولین هفته هنر، گالری های آ، آب انبار، آتبین، آران، آرت سنتر، ٱ، اثر، اعتماد، افرند، ای جی، ایرانشهر، دستان، دلگشا، راه ابریشم، سیحون، شیرین، طراحان آزاد، محسن، هما، هور و مراکز فرهنگی مانند: خانه هنرمندان، خانه وارطان، گالری هدایت، جامعه نیومدیا، بادبادک، موسسه کودکان دنیا، آرت شاپ تهران، ساختمان کندوان بنیاد پژمان، اقامت گاه کوشک، کافه گودو پاس، موسسه خوانش و… مشارکت دارند.

تیر آرت دو رویداد سالانه برگزار می کند: آرت فر تیر و هفته هنر تیر. اولین دوره آرت فر تیر در تیرماه سال ۱۳۹۷ برگزار گردید و آغازین دوره هفته هنر تیر برای دی ماه ۱۳۹۷ برنامه ریزی شده است.