برای اولین بار در قالب یک مجموعه نقاشی های جنگ جهانی اول نمایش داده می شوند

برای اولین بار در قالب یک مجموعه نقاشی های جنگ جهانی اول نمایش داده می شوند

پیلانو: مجموعه ای از نقاشی های جنگ جهانی اول برای نخستین بار سپس سال ۱۹۱۹ به صورت یک جا رونمایی شده اند.
به گزارش پیلانو به نقل از گاردین، ۴۱ اثر نقاشی با سوژه سربازها، اسب ها، نبردها و سرزمین های نابود شده طی جنگ جهانی اول که توسط «آلفرد جیمز مونینگ» خلق شده اند، در موزه ملی ارتش لندن در معرض دید عموم گذاشته شده اند.
جیمز مونینگ در سال های آخر جنگ جهانی اول برای به تصویر کشیدن صحنه های جنگی جبهه غربی به اجبار هیات نظامی کانادایی به جبهه اعزام شده بود و این آثار در خلال همین حضور خلق شده اند.
این نقاشی ها در سال های اخیر جزو مهم ترین آثار نمایشگاه هنر جنگ در فرهنگستان سلطنتی بودند اما سپس سال ۱۹۱۹ دیگر هیچ گاه به صورت یک جا حتی در محل دائمی خود در موزه جنگ کانادا در اتاوا دیده نشدند.
سرپرست مجموعه آثار هنری در موزه ملی جنگ لندن ـ جایی که آثار برای نخستین بار در آن به نمایش گذاشته شدند ـ درباره این نقاشی ها بیان کرده، “این آثار خیره کننده هستند. آنها صدها بار بهتر از هرگونه آثار بازتولیدشده ای هستند. این آثار درخشان ترین و زیباترین نقاشی های دنیا هستند.”
باوجود این که مونینگ برترین هنرمند قرن بیستم میلادی در حوزه نقاشی از اسب بوده، اما برخی دیگر او را همچنان یک نادان دائم الخمر می دانستند که در سال ۱۹۴۹ سخنرانی شرم آور و تندی مقابل مدرنیسم بعنوان رییس آکادمی سلطنتی هنر ایراد کرد.
این نمایشگاه سپس لندن در موزه هنری مونینگ در ددهام، ماساچوست خانه سابق این هنرمند برگزار می شود.
آلفرد جیمز مونینگ در تاریخ ۸ اکتبر سال ۱۸۷۸ به دنیا آمد و در تاریخ ۱۷ جولای ۱۹۵۹ باز دارفانی را وداع گفت. او بعنوان یکی از بهترین هنرمندان انگلیسی بود و که بخشی از شهرتش را به واسطه شیدن تصاویر ناب از اسب ها به دست آورده بود.