پوستر هفتمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ایران رونمایی گردید

پوستر هفتمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ایران رونمایی گردید

پیلانو: پوستر هفتمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ایران با حضور تعدادی از عکاسان عصر سه شنبه ششم آذرماه در انجمن عکاسان ایران رونمایی گردید.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی هفتمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران»، سیف الله صمدیان رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران در مراسم رونمایی از پوستر همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» که روز گذشته آذرماه برگزار شد، اظهار داشت: انجمن عکاسان ایران در عرصه و خانه ای است که چند انجمن عکاسی دیگر فعالیت می نمایند و «۱۰ روز با عکاسان ایران» از نظر گستردگی و فعالیت های انجمن های مختلف، به یک افتخار همگانی تبدیل گشته که محصول استمرار و همراهی است و امیدواریم هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان با ایرادهای کمتر برگزار گردد.
صمدیان اضافه کرد: یکی از دلخوشی های ما این است که امروز بیشترین تولید این دنیا عکس است و تلفن های همراه کاری کردند که دنیا را به هم دوختند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در انجمن عکاسان ایران باید پاسخ تمام کلیک هایی را که زده میگردد بدهیم. انجمن عکاسان ایران و ۱۰ روز با عکاسان جایگاه حساسی است که این همه انجمن عکاسی با فکرها و کارهای متنوع دور هم جمع شدند و امیدوارم این زیبایی را خراب و کدر نکنیم. امیدواریم امسال یکی از درخشان ترین دوره های «۱۰ روز با عکاسان ایران» را شاهد باشیم.
علی قلم سیاه از استادان عکاسی باز در این مراسم اظهار داشت: «۱۰ روز با عکاسان ایران» با تمام چالش های فکری یک انضباط را ساماندهی می کند و هدف این رویداد اعتلای ارزش های عکاسی و فرهنگ دیدن است و استراتژی این رویداد بر اساس توسعه فرهنگی جامعه است. دهکده جهانی که مک لوهان گفته بود به اتاق جهانی تبدیل گشته است، امروز عکاسی آگاهی عمیق در جهان به وجود آورده است و آگاهی باز سرعت می دهد و جامعه را جوان می کند.
وی اضافه کرد: «۱۰ روز با عکاسان ایران» با انضباط کاری برگزار می گردد و هر دوره علمی تر شده و درک دیدن و هنر را افزایش داده است.
مجید ناگهی دبیر هفتمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» باز در این مراسم بیان کرد: هفتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» در فرصت کم و فشردگی زمانی برنامه ریزی شد و همکاران و ستاد اجرایی به صورت جدی فعالیت می نمایند. رویکرد این دوره «چهره ایران» است که بیشتر نشست های تخصصی و برنامه های نمایشگاهی از طرف شورای علمی و شورای هنری به نحوی طراحی شد تا ایران امروز در عکاسی نمایش داده شود.
ناگهی در ادامه تصریح کرد: اهتمام شد مواردی پایه گذاری شود که در این راستا کمیته داوطلبان همکاری با «۱۰ روز با عکاسان» افتتاح شد که می تواند ظرفیتی را احداث کند. راه اندازی کمیته دانشجویی و توجه جدی به تصاویری که در دانشگاه تولید میگردد باز از برنامه های این دوره است. امیدواریم حاصل کار به مذاق عکاسی ایران خوش آید، هرچند توقع و شان عکاسی بیشتر است.
مسعود زنده روح کرمانی مدیر هنری همایش باز اظهار داشت: هفت دوره است که «۱۰ روز با عکاسان ایران» با تقویم زمانی منظم برگزار می گردد.
شاهرخ حاتمی طراح و گرافیست و طراح پوستر هفتمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» باز درباره پوستر عنوان کرد: با توجه با رویکرد «چهره ایران: در این دوره» پوستر با استفاده از ۲ رنگ ایرانی طراحی شده است.
در این مراسم سیف الله صمدیان، فرزاد هاشمی، محمد مهدی رحیمیان، افشین شاهرودی، حسن غفاری، مسعودر زنده روح کرمانی و مجید ناگهی (هیات مدیره انجمن عکاسان ایران)، سیامک زمردی مطلق رییس انجمن عکاسان خانه تئاتر، یدالله ولی زاده رییس انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران، حمید فروتن رییس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، سعید محمودی از ناوه نایب رییس انجمن عکاسی میراث فرهنگی، حسن حیدری نایب رییس انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، بابک برزویه عضو هیات مدیره انجمن عکاسان سینمای ایران، سعید دستوری، محمد فرنود، ساعد نیک ذات، کورش ادیم، مرتضی نیکوبذل و تعدادی از فعالان عکاسی حضور داشتند.
انجمن عکاسان ایران با همکاری انجمن های تخصصی عکاسی هفتمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» را ۱۴ تا ۲۳ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می نماید.