گفته های خواننده ای که ۸ سال اجازه کار نداشت

گفته های خواننده ای که ۸ سال اجازه کار نداشت

پیلانو: مهدی مقدم ـ خواننده ـ در برنامه ای رادیویی حاضر شد و درباره شرایطی اظهار داشت که طی هشت سال ممنوع الفعالیتی گذرانده است.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، مقدم در پاسخ به این پرسش که چطور می گردد خواننده ای ممنوع الفعالیت شود، اظهار داشت: «ممنوع الفعالیتی برای هر خواننده ای تعریف خاص خودش را دارد. من زمانی که کار می کردم، جزو نخستین کسانی بودم که خیلی از کلیپ استفاده کردم و از آن پس خیلی باب شد و صنعتی برای خواننده ها شد و اسپانسرها در این صنعت پا گذاشتند. با کلیپ توانستیم موسیقی و جاهای مختلف ایران را نشان دهیم. اگر به کلیپ های اخیر من نگاه کنید، اغلب جاهای ایران از لحاظ معماری و ساختار جاهای بکر و تکی است؛ البته با اینکه خیلی ساده است اما در چارچوپ و استاندارد. آن چیزهایی که دلم می خواست از ایران نشان دهم، نشان دادم. رسالتی برای خودم داشتم و به آن عمل کردم.
آن زمان هم همین طور بود، من در کلیپ هایم مدلی را استفاده نکردم، چارچوبی را زیرپا نگذاشتم، کارها و کلیپ های من مجوز داشتند. چون تعدد کلیپ هام خیلی زیاد بود به لطف خدا هر کاری که انجام می دادم می گرفت، این سبب شد همه روی من حساس شوند حتی همکاران و دوستان، پس از آن، پخش کلیپ در شبکه های ماهواره ای ممنوع گردید و مجوزها کنسل شد. من تایم کوتاهی ممنوع الفعالیت شدم، اما تعهد گرفتند که کلیپ پخش نکنیم. در همین حین من که مجوز آلبومم را گرفته بودم با شرکتی قرارداد بسته بود که حقوق مادی و معنوی آلبوم برای شرکت بود و من طبق قرار داد کار را خواندم و دستمزدم را گرفتم. شرکت کار را پخش کرد، خوب آلبوم برای خودش بود البته مجوز ارشاد هم داشت. همه گفتند مهدی مقدم ارشاد را دور زده، مجوزش را گرفته و کلیپ هاش را دوباره پخش کرده است. این سبب هشت سال بلاتکلیفی برای من شد؛ البته اعلام نکرده بودند که هشت سال ممنوع الکاری. من معلق بودم؛ سال اول گذشت، هر بار می گفتند برو بعدا بیا، پس از ماه رمضان، پس از تابستان و…؛ من پرت می شدم به آینده نزدیک و امیدوار.»

۲ بار مهاجرت کردم
وی ادامه می دهد: در این میان هر کسی می آمد و می گفت ما مجوز می گیریم، هر کسی آمد و یک صدمه زد و رفت. هشت سال ناقابل از عمر و جوانی من گذشت. شرایط سختی به من گذشت و این سبب شد که من به فکر مهاجرت بیفتم و این کار را هم کردم، من دو بار مهاجرت کردم و به علت دلبستگی به خانواده، دوستان، شهر و کشورم دچار افسردگی شده بودم و برگشتم. به لطف خدا همه چیز به حالت عادی برگشته، اوضاع بهتر شده و شرایط ایده آل شده است.کارم را می کنم، مجوز دارم اگر امکانش باشد به امید خدا کنسرت می گذارم، من سال ۹۴ مجوز گرفتم.

از اول خوانندگی تا الان، در تهران کنسرتی نگذاشتم
مقدم در پاسخ به پرسش مجری برنامه درباره این که آیا کنسرت دارند یا خیر می گوید: پیش از ماه محرم صفر در کرج کنسرت گذاشتم، البته از اول خوانندگی تا الان، در تهران کنسرتی نگذاشتم. نخستین کنسرتی که قرار بود بگذارم به علت حادثه منا برگزار نشد و پس از آن هم پیش نیامد؛ البته در شهرستان ها کنسرت گذاشتم. تا یکی دو ماه دیگر که کارم در تئاتر تمام شود، ما بین این برنامه کنسرت ها را هماهنگ می نماییم. مشکلات برای اجرای کنسرت خیلی زیاد است، شرایط و مشقات زیادی دارد، اگر تور بگذاریم خیلی عالی است، کار شدنی اما دشوار می باشد. امیدوارم بتوانیم این کار را انجام دهیم.
مهدی مقدم که در برنامه «نقطه سرشب» از رادیو تهران حاضر شده بود، در پاسخ به اینکه با اینکه آهنگ های مرا بیشتر افراد شنیده اند، اما خود مهدی مقدم را نمی شناسند، می گوید: من هیچ وقت اول و آخر کارهایم اسمم را نمی گویم، شاید همین مسئله سبب شده که علاقه مندان آهنگ ها را بارها و بارها شنیده باشند، اما نمی دانند که اجرای مهدی مقدم است.

من سال ۹۴ مجوز گرفتم
مقدم در پاسخ به پرسش مجری رادیو تهران درباره درآمد خواننده ها می گوید: الان درآمد خواننده ها از کنسرت است. بعضی ها حتی اسپانسرها هم دارند، بعضی ها در جاهای مختلف تبلیغات می کنند یا فیلم بازی می کنند. من خودم ۱۹، ۲۰ کار سینمایی، تله و سریال داشتم، به تازگی یک کار به نام «تنها» بیرون آمده است. الان خیلی کار دارم سه، چهار تا کار سینمایی دارم همه مجوز گرفتند و اما نمی دانم شرایط اکران چطوری است که هنوز کارهایم پخش نشده اند.
برنامه «نقطه سرشب» هر شب از ساعت ۲۲ روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز از رادیو تهران پخش می گردد.