نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره عکس ورزشی ایران در میلان

نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره عکس ورزشی ایران در میلان

پیلانو: همزمان با برگزاری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان، نمایشگاه آثار برگزیده چهارمین جشنواره بین المللی عکس ورزشی ایران شروع به کار کرد.
به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم های ورزشی ایران، نمایشگاه آثار برگزیده چهارمین جشنواره بین المللی عکس ورزشی ایران روز گذشته جمعه ۲۵ آبان ماه در مقر برگزاری جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان ۲۰۱۸ با حضور فرانکو اسکانی رییس فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی، سیدمجتبی علوی دبیر جشنواره فیلم های ورزشی ایران، سیدامیر حسینی نماینده Ficts در ایران و علی سامعی نماینده فدراسیون جهانی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و مدیر هنری جشنواره عکس ورزشی برگزار گردید.
در این مراسم که در آن علاقه مندان، فعالان و مدیران جشنواره فیلم و تلویزیون ورزشی از کشورهای مختلف حضور داشتند کتاب چهارمین جشنواره بین المللی عکس ورزشی ایران که شامل آثار برگزیده بود باز در اختیار حاضران قرار گرفت. نمایش این آثار تا ۲۰ نوامبر در محل جشنواره فیلم های ورزشی میلان ادامه دارد.
در چهارمین جشنواره عکس ورزشی که پارسال همزمان با یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران برگزار گردید هیات انتخاب و داوری شامل علی قلم سیاه، علی سامعی، ابوالفضل امان الله، فرشاد عباسی و ژان سلی از فرانسه، ۱۷۸۳ عکس دریافتی از ۴۱ کشور جهان را برای انتخاب بهترین آثار بررسی نموده بودند.
جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی (FICTS) است که با حمایت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و سازمان صدا و سیما و شبکه ورزش برگزار می گردد. این رویداد در ایران بعنوان مرحله مقدماتی جشنواره فیلم های ورزشی به شمار می آید و وظیفه انتخاب تولیدات و آثار فیلمسازی ورزشی را برعهده دارد.
مقر فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی (FICTS) در میلان ایتالیا است که بیشتر از ۱۱۶ کشور عضو این فدراسیون هستند و ایران جزو مناطق ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی است. همه ساله در ماه نوامبر جشنواره جهانی فیلم های ورزشی با حضور چهره های سینمایی و قهرمانان ورزشی از کشورهای مختلف در میلان برگزار می گردد.