نمایش آثار پیکاسو در ایتالیا

نمایش آثار پیکاسو در ایتالیا

به گزارش پیلانو ۵۶ مجسمه باقیمانده از «پابلو پیکاسو» در یکی از گالری های رم (پایتخت ایتالیا) به نمایش گذاشته شده اند.

به گزارش پیلانو به نقل از انسامد، در این نمایشگاه مجسمه هایی از زنان، حیوانات، چهره های انتزاعی، قطعات و اشیا که محصول سلسله افکار انقلابی پیکاسو هستند و… به نمایش درمی آید.
در این نمایشگاه ۵۶ مجسمه از پیکاسو که محصول سال های ۱۹۰۵ تا ۱۹۶۴ هستند، در گالری بروگسه شهر رم به نمایش گذاشته خواهند شد.
این نخستین بار است که به هنر مجسمه سازی پیکاسو در یک نمایشگاه توجه می شود، با اینکه مجسمه سازی در سراسر دوره کاری پیکاسو یک بخش جدایی ناپذیر از هنر او بوده است.
پیکاسو از مجسمه سازی برای تجربه کردن، کاوش راه های قدیمی و باز کردن مسیرهای جدید مجسمه سازی، دنبال کردن تاریخچه دهه ۱۹۰۰ و همینطور موجودیت شخصی خودش، بهره برده است.
در جریان این نمایشگاه تماشای چگونگی به کارگیری پیکاسو از مجسمه سازی برای عرضه ایده های خود در یک ساختار بتنی، نشان دهنده روح نوآورانه این هنرمند است.
پیکاسو برای مجسمه سازی از مواد متنوعی همانند چوب، برنز، سرامیک و مقوا استفاده می کرده است. همینطور در ساخت مجسمه های خود از زنانی که به آنها علاقه داشته، الهام می گرفته است؛ در واقع او درهای جدیدی به مجسمه سازی سنتی را باز کرده است.
یکی از بخش های جذاب این نمایشگاه تمرکز آن بر روی رابطه جدلی بین هنر انقلابی پیکاسو و آثار مجموعه گالری بروگسه است که شامل آثاری از هنرهای مدرن و باستانی همانند تاریخ اسطوره ها و انتقال الهامات جدید در آمیزه ای از مجسمه های هنرمندان اسپانیایی و شاهکارهای موزه رم می گردد.
در واقع پیکاسو در سال ۱۹۱۷ از این گالری برای مطالعه بر روی آثار «جان لورنتسو برنینی مجسمه ساز ایتالیایی» بازدید کرد.
مدیر هنری این نمایشگاه بیان کرده که قصد داشته اند با نمایش مجسمه های پیکاسو تأثیر قرن ۲۰ را بر روی گالری بروگسه ببینند.
«پابلو پیکاسو» نقاش، شاعر و مجسمه ساز نامدار اسپانیایی در کنار «هنری ماتیس» و «مارسل دوشامپ» سه هنرمند انقلابی بودند که در دهه های اولین قرن بیستم، هنر پلاستیک را توسعه بخشیدند. «پیکاسو» در مجسمه سازی، قلم زنی، حکاکی روی چوب و معماری تبحر داشت. امروزه آثار به جامانده از پیکاسو طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.