به مدت ۱۰ شب؛ سوگ آواهای کهن دربرج میلاد اجرا می شود، روایت رسول نجفیان

به مدت ۱۰ شب؛ سوگ آواهای کهن دربرج میلاد اجرا می شود، روایت رسول نجفیان

پیلانو: مدیرعامل برج میلاد تهران از برگزاری ویژه برنامه سوگ آواهای کهن برگرفته از نغمات عاشورایی مناطق مختلف کشورمان در گالری غربی این مجموعه اطلاع داد.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، علی درویش پور مدیرعامل برج میلاد تهران درباره اجرای برنامه «سوگ آواهای کهن» اظهار داشت: هر ساله برج میلاد در دهه دوم محرم و همینطور آغاز ماه صفر ویژه برنامه های مناسبتی را برگزار می نماید که اجرای «سوگ آواهای کهن» همچون این برنامه هاست. این ویژه برنامه در واقع روایتی از رسم ها و آیین های عاشورایی اقوام ایرانی و سوگ سهراب در شاهنامه است که توسط رسول نجفیان به مدت ۱۰ شب در گالری غربی برج میلاد برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: ویژه برنامه «سوگ آواهای کهن» نتیجه تحقیق ۳۰ ساله رسول نجفیان روی آیین ها و رسوم عاشورایی و آهنگ های نهفته در تعزیه ها، نواهایخادمان اباعبدالله الحسین (ع) و لالایی های مادران ایران زمین است که خود هم به همراه گروهی از هنرمندان موسیقی کشورمان اجرا و روایت می کند.
مدیرعامل برج میلاد درباره زمان بندی اجراها توضیح داد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته این ویژه برنامه از ساعت ۱۸ تا ۲۲ روزهای ۱۸ تا ۲۷ مهرماه در گالری غربی برج میلاد تهران میزبان مخاطبان تهرانی خواهد بود. در اجرای نواهای عاشورایی رسول نجفیان گروه موسیقی دمام زن، گروه کر، گروه دف نوازان هم این هنرمند را همراهی می کنند.