برگزاری نخستین نشست صدابرداری استودیویی در ایران

برگزاری نخستین نشست صدابرداری استودیویی در ایران

پیلانو: نخستین نشست تخصصی صدابرداری استودیویی در ایران روز جمعه ششم مهر با حضور تعدادی از متخصصان و صدابرداران مطرح کشورمان برگزار می گردد.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، نخستین نشست تخصصی «صدابرداری استودیویی در ایران» ساعت ۱۷ روز جمعه ششم مهر با حضور تعدادی از متخصصان و صدابرداران مطرح کشورمان در مجموعه «شهر صدای پارسیان» برگزار می گردد.
در این نشست که به دبیری آیدین الفت برگزارمی شود، رضا عسگرزاده، امید نیک بین، ارد انزابی پور، حمید آداب و رامین مظاهری از صدابرداران مطرح کشورمان به نمایندگی از استودیوهای «بل»، «پاپ»، «شهر صدا»، «دهل»، «باران» و «بم آهنگ» به بیان نقطه نظرات خود پیرامون صدابرداری استودیویی در ایران می پردازند.
در توضیح نخستین نشست تخصصی «صدابرداری استودیویی در ایران» آمده است:
«تخصص صدابرداری استودیویی بیش از ۵۰ سال است که در ایران قدمت دارد. این تخصص بعنوان ثبت کننده نهاییِ هنر و تلاش آهنگسازان، تنظیم کنندگان، خوانندگان و نوازندگان از اهمیت بسیار ویژه ای بر خوردار است. در کشورهای مترقی این تخصص آنقدر مهم و دارای پایه علمی است که به آن واژه مهندسی ضبط اتلاق می گردد. از این رو در نشست ششم مهرماه سکان داران این تخصص در ایران گرد هم می آیند تا تجارب و اندیشه حرفه ای خویش را با موزیسین ها، دانشجویان، هنرجویان و علاقه مندان این رشته به اشتراک گذارند»
مجموعه «شهر صدای پارسیان» خرداد ماه سال جاری هم نخستین نشست تخصصی میکس و مسترینگ ایران با محوریت موسیقی را برگزار کرده بود. در این نشست آرش پاکزاد، ارد انزابی پور، رضا عسگرزاده، امیر تفرشی و رامین مظاهری بعنوان سخنران حضور داشتند.»
مجموعه «شهر صدای پارسیان» به مدیریت آیدین الفت همچون موسسات آموزشی فعال حوزه مهندسی صدا در ایران است که آموزش حرفه ای شاخه های مختلف مهندسی صدا در ایران و انتقال تجربیات فعالان این رشته یکی از اهداف آن است. از فعالیت های این مجموعه می توان به تاسیس رشته صدابرداری استودیویی در دانشگاه جامع علمی و کاربردی در مقطع کاردانی و همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در تاسیس رشته «فن آوری صدا» در مقطع کارشناسی و برگزاری سمینارهای تخصصی گوناگون در زمینه طراحی و مهندسی صدا نام برد.