هنرمند ایرانی در ستایش صلح می نوازد

هنرمند ایرانی در ستایش صلح می نوازد

پیلانو: زکریا یوسفی ـ نوازنده سازهای کوبه ای ـ اواخر شهریور ماه امسال در فستیوال «مسپو» که جشنواره ای در ستایش صلح است، روی صحنه خواهد رفت.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، این هنرمند کُردتبار درباره جزئیات این رویداد توضیح داد: فستیوال «مسپو» به میزبانی کردستان عراق برگزار می شود و موزیسین های کرد ساکن چند کشور اروپایی به این فستیوال دعوت شده اند. از میان کردهای ساکن ایران هم بنده به این فستیوال دعوت شده ام که در کنار چند نوازنده خارجی اجرا خواهم کرد.
او افزود: نخستین اجرای بنده در این فستیوال، ۱۸ سپتامبر مصادف با ۲۷ شهریور در اربیل خواهد بود و ۲۱ سپتامبر مصادف با ۳۰ شهریورماه هم اجرایی در سلیمانیه خواهم داشت؛ البته مقرر است در این فستیوال همراه با یک کونگانواز هندی و یک پرکاشنیست آلمانی هم قطعاتی را در قالب همنوازی سازهای کوبه ای اجرا نماییم.
یوسفی همینطور اظهار نمود: مدیران فستیوال برای برگزاری یک ورکشاپ در دانشکده موسیقی سلیمانیه هم از بنده دعوت کرده اند که اگر تداخلی با اجرایم با علیرضا قربانی در فرانسه نداشته باشد، حتما این ورک شاپ را هم برگزار خواهم کرد.
وی همینطور اظهار داشت: مقرر است ۲۳ شهریور ماه هم در قالب فستیوال موسیقی «صدای پلی فونیک» در جزایر کوریسکا در کشور فرانسه همراه با علیرضا قربانی، سامان صمیمی و میلاد محمدی اجرا داشته باشیم؛ البته در بخشی از این برنامه هم با همراهی خواننده صاحب نام پاکستانی فیض علی فیض قطعاتی را اجرا خواهیم کرد.
فستیوال «مسپو» جشنواره ای است که کردستان عراق با شعار صلح و آشتی برگزاری می کند.