سی امین نمایشگاه صنایع دستی شروع شد

سی امین نمایشگاه صنایع دستی شروع شد

پیلانو: سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی که بزرگترین رخداد تجاری این حوزه به حساب می آید، از عصر امروز (سوم شهریور ماه) راه اندازی شد.

به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار (معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور)، علی شمخانی (دبیر شورای عالی امنیت ملی) و علی اکبر صالحی (رییس سازمان انرژی اتمی)، علی اصغر مونسان ـ رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ را در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه همراهی کردند.

در سال های گذشته پیش از برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، نشستی خبری برگزار و درباره بودجه این نمایشگاه، استان های شرکت کننده، تعداد غرفه ها، امکاناتی که در اختیار هنرمندان قرار می گرفت، صحبت می شد اما امسال نشستی برگزار نشد تا توضیحی از جانب پویا محمودیان ـ معاونت صنایع دستی ـ به رسانه ها داده شود.

همچنین مراسم افتتاح سی امین نمایشگاه صنایع دستی که قرار بود ساعت ۱۴ برگزار شود، در دقایق پایانی به ساعت ۱۸ موکول شد و دلیل این اتفاق توضیح داده نشد.

سی امین نمایشگاه صنایع دستی همانند سال قبل همزمان با بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستبافت ایران در سه سالن ۸، ۹ و ۱۰، ۱۱ و مجموعه سالن های ۲۵ محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار و تا نهم شهریور ماه تا ساعت ۱۸ دایر است.