حراج تصاویر کیارستمی و دیگران

حراج تصاویر کیارستمی و دیگران

پیلانو: گالری مژده عصر جمعه، دوم شهریور میزبان حراج تابستانی عکس از ۷۸ هنرمند عکاس خواهد بود.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، کیوریتوری این نمایشگاه که از چهار نسل عکاسی ایران آثاری را به تماشا و فروش می گذارد به عهده بابک حقی است و چه از نظر تکنیک و چه رویکرد موضوعی، طیف گسترده ای از سلایق را بازتاب می دهد.
آثار خیلی از عکاسان شناخته شده ایرانی در این رویداد به نمایش گذاشته می شود:
عباس کیارستمی، آرمان استپانیان، شادی قدیریان، سیامک زمردی، افشین شاهرودی، فرشاد فرشته حکمت، نادر داوودی، بابک کاظمی، مجید کورنگ بهشتی، فرشاد فدائیان، مسعود زنده روح کرمانی، اشکان تیرداد، آزیتا سمناک، سروش میلانی زاده، وحید تهامی، مهسا کریمی، سارا ساسانی، روشنک صدر، امید محکمی و….
بابک حقی در بخش هایی از بیانیه این نمایشگاه نوشته است:
«… آنچه شما می خرید نه یک عکس که بهای نگاه شخصی هنرمند و هنر وی در پالایش واقعیت بیرونی و برجسته کردن یک مفهوم است. اما چرا هنوز مخاطبان و خریداران آثار هنری به اندازه کافی به آثار عکاسی در مقایسه با سایر هنرهای زیبا اقبال نشان نمی دهند و چگونه می توان آنها را بیشتر با ارزش عکس در مقام اثر هنری آشنا کرد؟ نمایشگاه ها و حراج های متمرکز بر فروش و معرفی عکس، شاید گامی مفید برای راهیابی هر چه بیشتر این بخش از آثار هنری به سبد کالای عموم دوستداران هنر و همینطور خریداران و مجموعه داران حرفه ای آثار هنری باشد. در این نمایشگاه تلاش بر آن بوده که آثاری از عکاسان حرفه ای ایرانی در سطوح مختلف هنری، دیدگاه ها و ژانرهای متفاوت جمع آوری شود و شاید این بستر گسترده اثباتی باشد بر توانمندی های عکاسان هنرمند ایرانی برای حضور پررنگ تر این هنر در بازار هنر داخلی و خارجی… »

حراج تابستانی عکس بعد از افتتاح در عصر دوم شهریور تا نهم شهریور در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان خیابان علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاک ۲۷، زنگ اول همه روزه (غیر از شنبه) از ساعت ۱۲ الی ۲۰ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ دایر است.