با اجرای ارکستر رسا ؛ آثار سینمایی فردین خلعتبری در هزار و یک شب مرور می گردد

با اجرای ارکستر رسا ؛ آثار سینمایی فردین خلعتبری در هزار و یک شب مرور می گردد

پیلانو: ارکستر مجلسی رسا با مدیریت هنری مظفر نبیلی و رهبری بهنام ابوالقاسم کنسرت هزار و یک شب را با اجرای آثاری از فردین خلعتبری برگزار می نماید.

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، ارکستر مجلسی «رسا» به رهبری بهنام ابوالقاسم، کنسرت «هزار و یک شب» را در قالب اجرایی از ساخته های جدید فردین خلعتبری به صحنه می برد.
در این برنامه که ساعت ۲۱ روزهای اول و دوم شهریورماه در تالار رودکی تهران به صحنه خواهد رفت، آثاری از آخرین ساخته های خلعتبری برای سینما با عنوان «هزار و یک شب» به مخاطبان عرضه خواهد شد.
«پروانه ای در باد»، «سینما نیمکت»، «آسمان من»، «شکلات»، «پستچی سه بار در نمی زند»، «دندون طلا» آثاری هستند که در این کنسرت با اجرای ارکستر رسا به صحنه می روند. کنسرت «هزار و یک شب» نخستین همکاری فردین خلعتبری، بهنام ابوالقاسم و ارکستر رسا است، ضمن اینکه پوریا اخواص خواننده موسیقی ایرانی و پدرام فریوسفی نوازنده شناخته شده ویولن در این ترکیب روی صحنه می روند.

در این کنسرت که در دو بخش به صحنه خواهد رفت پدرام فریوسفی نوازنده ویولن نوازندگی سولو را عهده دار خواهد بود که در این اجرا شخصیتی ویژه برای ساز وی در نظر گرفته شده است. ضمنا در این اجرا برای نخستین بار اشعاری از آخرین آثار مرحوم افشین یداللهی به صحنه خواهد رفت. مدیریت هنری ارکستر را هم مظفر نبیلی به عهده دارد و میثم ترکیان کنسرت مایستر ارکستر است.
ارکستر مجلسی رسا هم بعنوان اجراکننده آثار متشکل از ۲۵ نوازنده با سرپرستی مظفر نبیلی است که فعالیت حرفه ای خویش را در سال ۱۳۸۹ به شکل کوارتت زهی شروع کرده و تاکنون برنامه های موفقی در تالار رودکی تهران، کلیسای آلمانی های مقیم ایران و دیگر سالن های معتبر ایران اجرا کرده است.

این مجموعه در سال ۱۳۹۲ به رهبری رامیار بهزادی در بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر شرکت کرد و عنوان دوم بخش رقابتی را به دست آورد. در سال ۱۳۹۳ هم تمرینات خویش را زیر نظر منوچهر صهبایی ادامه داد و در سی امین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجرعنوان گروه برگزیده را از آن خود کرد.
این ارکستر در سال های اخیر با همکاری نوازندگان و سولیست های اروپایی به فعالیت پرداخته و آثار متفاوتی در ایران و خارج ازکشور به اجرا گذاشته است.