قاب هایی از کمبود آب تا صحنه تئاتر آخر هفته به چه نمایشگاهی برویم؟

قاب هایی از کمبود آب تا صحنه تئاتر آخر هفته به چه نمایشگاهی برویم؟

پیلانو: هنردوستان می توانند با بازدید از نمایشگاه های هنری در مدیاهای مختلف آخر هفته خویش را سپری کنند؛ در این مطلب پیشنهادهایی برای گالری گردی در این ایام مطرح گردیده است.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، فشار اقتصادی و تاثیرات آن بر زندگی مردم از یک سو و فصل تابستان و گرمای طاقت فرسایش از جانب دیگر، همچون دلایلی هستند که مردم این روزها کمتر به سمت بازدید از گالری ها و خرید آثار هنری بروند؛ با این وجود گالری گلستان برای بیست وششمین دوره، رویداد «صد اثر صد هنرمند» را شروع کرده است.
آثاری از بهمن محصص، فریده لاشایی، رضا مافی، محمد علی ترقی جاه، سیراک ملکونیان، هوشنگ پزشک نیا، محمد احصایی، ایرج زند، ابراهیم حقیقی، میشا شهبازیان، صادق تبریزی، بهمن نیکو، علی گلستانه، شهریار احمدی و… در این نمایشگاه عرضه شده است.
این نمایشگاه تا سی ام مرداد هر روز (غیر از پنجشنبه ها) از ساعت چهار تا هشت پس از ظهر در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ دایر خواهد بود.

نگارخانه لاله
نمایشگاه «آب» آثار ۱۶ هنرمند معاصر را در قالب های فتوآرت، ویدئو، چیدمان، صدا، چاپ دستی و نقاشی به نمایش می گذارد و تلاش دارد تا مسؤولیت و مشارکت اجتماعی هنرمندان را در رویارویی با بحران های زیست محیطی به اشتراک بگذارد. این ۱۶ هنرمند با نگاهی متنوع بحران کم آبی و خشکسالی را با نگاهی مفهومی در آثار خود به چالش کشیده اند.
نمایشگاه «آب» روز جمعه (۲۶ مردادماه) ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه لاله افتتاح می گردد و تا روز یکشنبه ( ۱۸شهریور ماه) ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه به جز ایام تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۹ و روزهای پنجشنبه تا ساعت ۱۳ برپاست.

خانه موزه شهید مدرس
۲۳ هنرمند آثار خود با عنوان «نگاهی از دریچه آبرنگ به خانه شهید مدرس» را به نمایش می گذارند.

نمایشگاه «نگاهی از دریچه آبرنگ به خانه شهید مدرس» جمعه (دوم شهریور ماه) از سال ۱۶ تا ۲۰ در خانه موزه شهید مدرس واقع در خیابان امیرکبیر، نرسیده به چهارراه سرچشمه، کوچه شهید جاویدی، بن بست مدرس افتتاح و تا ۱۶ شهریور ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ دایر است.

فرهنگستان هنر
نمایشگاه پنجمین جشنواره بین المللی عکس خیام، در فرهنگستان هنر برگزار می گردد.
نمایشگاه این آثار از ۲۶ مرداد تا اول شهریور ۹۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۸ برای بازدید عموم علاقه‎مندان در فرهنگستان هنر دایر است.

خانه هنرمندان
نمایشگاه گروهی نقاشی اعضای بالای ۴۰ سال انجمن هنرمندان نقاش ایران در خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.
نهمین کارنمای پژوهشی اعضای بالای ۴۰ سال انجمن هنرمندان نقاش ایران جمعه، ۲۶ مرداد ساعت ۱۷ در نگارخانه های ممیز٬ میر میران٬ بهار٬ تابستان٬ پاییز و زمستان خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد و تا ششم شهریور میزبان علاقه مندان است. طرح جامع کارنماهای پژوهشی (که حکم دوسالانه های داخلی انجمن را دارد) فرصتی برابر برای دیده شدن آثار همه اعضای انجمن بوجود آورده است تا در کنار هم سنجیده شوند.

گالری ساربان
نمایشگاه آثار نقاشی ساوالان جماعتی با نام «روایت گمشده» به کیوریتوری فواد نجم الدین، ۲۶ مرداد ماه در گالری ساربان افتتاح می گردد. این نمایشکاه روایتی از «داش باباهای مشکین شهر» است.

این نمایشگاه جمعه (۲۶ مرداد ماه) افتتاح می گردد و تا دوشنبه (پنجم شهریور ماه) ادامه خواهد داشت. علاقمندان می توانند برای تماشای آثار همه روزه به جز سه شنبه ها به گالری ساربان به نشانی سهرودی شمالی، هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳۰ رجوع کنند.

گالری پردیس ملت
سومین نمایشگاه از سری نمایشگاه های صور خیال با عنوان «صور خیال ۳»، در گالری پردیس ملت به نمایشگاه گردانی شمس الدین غازی افتتاح می گردد.
در عرضه آثار این نمایشگاه دیدگاه های مختلف هنر معاصر از فیگوراتیو تا انتزاع مورد توجه قرار گرفته و شامل گستره وسیعی می گردد که سبک های مختلف مجسمه سازی مدرن و معاصر، سورئالیسم ایرانی و انواع فضاهای تخیلی و شاعرانه و نمادپردازانه با اشاره به هنر گذشته ایران همچون نگارگری ایرانی، نقاشی قهوه خانه ای و دیگر عناصر تصویری و معماری دوران زند و قاجار به چشم می خورد.
نمایشگاه «صور خیال ۳» روز جمعه (۲۶ مرداد ماه) ساعت ۱۷ افتتاح می گردد و تا ۱۶ شهریور ماه به مدت سه هفته ادامه دارد. علاقمندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی دو رجوع کنند.

خانه نمایش دا
حمید ترکمن در تازه ترین نمایشگاه عکس و چیدمان خود از منظر هنرهای تجسمی به قاب تئاتر نگاه دیگری داشته است.
نمایشگاه این هنرمند با عنوان «در انتظار خودت» جمعه ۲۶ مرداد ماه افتتاح و تا دوم شهریور ماه هر روز از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در خانه نمایش «دا» واقع در میدان فاطمی، ابتدای گمنام، خیابان جهانمهر، شماره ۲۶ دایر است.

گالری هپتا
نمایشگاه نقاشی «یادنگاره ها» مرتضی نبی پور در گالری هپتا افتتاح می گردد.
در بخشی از استیتمنت این رویداد آورده شده است: «مجموعه پیش رو گزیده ای است از بایگانی یک هنرمند که از ابتدای کودکی با طبیعت مسحور شده است. این مجموعه مانند یک خط زمانی است که روند تغییر دیدگاه وی در منظره نگاری، و کوشش برای به تصویر کشیدن یک طبیعت رویا گونه که سال به سال تجریدی تر شده، نشان داده است.»
این نمایشگاه ۲۶ مرداد افتتاح می گردد تا ۷ شهریور ادامه دارد.

گالری دلگشا
گالری دلگشا نخستین نمایشگاه انفرادی علیداد جلالی با نام «چطور از روی ترس تصمیم نگیریم» را به نمایش می گذارد. رابطه ای بین واقعیت و تصنع و استفاده از متریال های دم دستی و تکنولوژی روز برای دست کاری آنها.
جلالی تاکنون در نمایشگاه های گروهی متعددی شرکت کرده است که از تازه ترین آنها می توان به نمایش های گروهی «یک طلوعِ عاطلِ باطل» و «بَدها» در گالری دلگشا اشاره نمود.
این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۹ مرداماه ماه در این گالری به نشانی خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک ۳۰ برقرار خواهد بود.

گالری سلام
گالری «سلام» نمایشگاه «رادیو ملی ایران» را برگزار کرده است. این نمایشگاه دربرگیرنده بیش از ۵۵ رادیو قدیمی متعلق به هنرمندان صاحب نام کشور، ۱۵۰ مجله و نشریه دوران پهلوی مربوط به رادیو، نمایش بیش از ۴۰۰ صفحه گرامافون، نمایش حدود ۲۰۰ تصویر و سند دیده نشده و محرمانه از رادیو در دوره پهلوی است.
این نمایشگاه که روزهای آخر خویش را می گذراند تا ۲۶ مرداد ماه به آدرس سام سنتر، طبقه منفی یک، گالری سلام برقرار است.