نگاهی به برنامه چند نمایشگاه هنری

نگاهی به برنامه چند نمایشگاه هنری

پیلانو: تعطیلات آخر هفته که معمولا با بازگشایی نمایشگاه های هنری همراه می باشد، فرصت خوبی را برای هنردوستان فراهم می آورد تا بخشی از وقت خویش را به بازدید از گالری ها و موزه ها اختصاص بدهند. در این مطلب پیشنهادهایی برای گالری گردی در این ایام مطرح گردیده است.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، فشار اقتصادی و تاثیرات آن بر زندگی مردم از یک سو و فصل تابستان و گرمای طاقت فرسایش از جانب دیگر، همچون دلایلی هستند که مردم این روزها کمتر به سمت بازدید از گالری ها و خرید آثار هنری بروند؛ با این وجود گالری گلستان برای بیست وششمین دوره، رویداد «صد اثر صد هنرمند» را شروع کرده است.
آثاری از بهمن محصص، فریده لاشایی، رضا مافی، محمد علی ترقی جاه، سیراک ملکونیان، هوشنگ پزشک نیا، محمد احصایی، ایرج زند، ابراهیم حقیقی، میشا شهبازیان، صادق تبریزی، بهمن نیکو، علی گلستانه، شهریار احمدی و… در این نمایشگاه عرضه شده است.

این نمایشگاه تا سی ام مرداد هر روز (غیر از پنجشنبه ها) از ساعت چهار تا هشت پس از ظهر در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ دایر خواهد بود.

گالری فرمانفرما
یک نقاش مجموعه ای از آثار خویش را در گالری فرمانفرما به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه با نام «دیالکتیک» مجموعه ای از آثار امیر رضا فقیهی را در معرض دید قرار می دهد و تا ۲۶ مرداد ماه در این گالری برقرار خواهد بود.
نقاشی های امیررضا فقیهی، معرف گفت وگوی انسان معاصر در بین تنگناهای سنت و مدرنیته است.
گالری فرمانفرما به آدرس خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲، همه روزه به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ الی ۲۲ و روزهای جمعه از ساعت ۱۲ تا ۲۲ میزبان هنردوستان است.

گالری دلگشا
گالری دلگشا نخستین نمایشگاه انفرادی علیداد جلالی با نام «چطور از روی ترس تصمیم نگیریم» را به نمایش می گذارد. رابطه ای بین واقعیت و تصنع و استفاده از متریال های دم دستی و تکنولوژی روز برای دست کاری آنها.
جلالی تاکنون در نمایشگاه های گروهی متعددی شرکت کرده است که از تازه ترین آنها می توان به نمایش های گروهی «یک طلوعِ عاطلِ باطل» و «بَدها» در گالری دلگشا اشاره نمود.
این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۹ مرداماه ماه در این گالری به نشانی خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک ۳۰ برقرار خواهد بود.

گالری سایه
گروهی از هنرمندان، مجموعه آثار نقاشی، مجسمه و چیدمان را با با بیانی شخصی به مدت دو هفته در گالری سایه به نمایش می گذارند.

این نمایشگاه با نام «خود در ادراکی دیگر» ۱۹ مرداد ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری سایه واقع در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم پلاک ۲۱ افتتاح می گردد. علاقمندان می توانند تا ۳۱ مرداد ماه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ برای بازدید، به این نمایشگاه رجوع کنند.

گالری کاما
آثار نقاشی مدرنیست های ناشناس از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۶۵ در نمایشگاه «بدون عنوان» در گالری کاما به نمایش درمی آید.
مدیر گالری کاما درباره برپایی نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» در گالری کاما اظهار داشت: در این نمایشگاه ۱۹ اثر از هنرمندان مدرنیست ناشناس از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۶۵ به نمایش درمی آید، آثار این نمایشگاه را معین نوتاش از مجموعه داران جمع آوری کرده است، اغلب این آثار قدمتشان ثابت شده است و برخی امضا دارند و برخی بدون امضا هستند.
نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» از ۱۲ تا ۲۲ مرداد در گالری کاما برپا می شود، علاقمندان برای حضور در این نمایشگاه می توانند به آدرس خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک ۴۴ طبقه دوم رجوع کنند.

گالری شیرین
گالری شیرین هم می خواهد نمایشگاه آثار آناهیتا غضنفری را با نام «باغ مقدس» برگزار کند. غضنفری کارشناسی ارشد خویش را در رشته تصویرسازی از دانشگاه هنر تهران دریافت کرده است.
مجموعه باغ مقدس بر آن است تا نقش فرش را که همانا تکه ای از هستی است در برشی از زمان ثبت و ضبط کند. از موضوعات رایج در فرش های ایرانی، گل است. تصویر یک باغ سرسبز که عمیقا ریشه در میراث مذهبی و فرهنگی طراحی ایرانی دارد. طراحی باغ معمولا بر مبنای باغ های رسمی در ایران باستان و پریان باستان تولید شده است که مملو از گل ها و گیاهانی که توسط پانل های زینتی از مسیر راه جدا می گردد.

این نمایشگاه ۱۹ مرداد ماه افتتاح می گردد و تا ۳۱ مردادماه هر روز (غیر از دوشنبه ها) میزبان علاقه مندان است.

گالری سلام
گالری «سلام» نمایشگاه «رادیو ملی ایران» را برگزار کرده است. این نمایشگاه دربرگیرنده بیش از ۵۵ رادیو قدیمی متعلق به هنرمندان صاحب نام کشور، ۱۵۰ مجله و نشریه دوران پهلوی مربوط به رادیو، نمایش بیش از ۴۰۰ صفحه گرامافون، نمایش حدود ۲۰۰ تصویر و سند دیده نشده و محرمانه از رادیو در دوره پهلوی است.
این نمایشگاه تا ۲۶ مرداد ماه به آدرس سام سنتر، طبقه منفی یک، گالری سلام برقرار است. این گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.

گالری ایرانشهر
چیدمانی جدید از آثار سال های گذشته خسرو حسن زاده (هنرمند نقاش) در گالری ایرانشهر به نمایش گذاشته شده است.
خسرو حسن زاده، هنرمند نقاش است که بعضی از آثار وی در موزه هنرهای معاصر ایران نگهداری می گردد. او نمایشگاه های جمعی و انفرادی بسیاری در شهرهای لندن و پاریس و بیروت و دبی برگزار کرده است.
این نمایشگاه که روزهای آخر خویش را می گذراند، با نام «مروری بر آثار خسرو حسن زاده» تا روز جمعه ۱۹ مرداد ادامه خواهد داشت.