رامین صدیقی به مهر خبر داد: فستیوال بداهه نوازی به سازهای زخمه ای و زهی رسید، حضور خارجی ها

رامین صدیقی به مهر خبر داد: فستیوال بداهه نوازی به سازهای زخمه ای و زهی رسید، حضور خارجی ها

پیلانو: فستیوال بداهه نوازی سازهای زهی و زخمه ای روزهای دهم تا پانزدهم شهریور ماه سال ۹۷ با حضور نوازندگان مطرح ایرانی و خارجی در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می گردد.
رامین صدیقی مدیر نشر موسیقی «هرمس» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در نظر داریم مجموعه فستیوال های بداهه نوازی را در حوزه های مختلف موسیقی برگزار نماییم که سال قبل ویژه برنامه «شب های تک نوازی پیانو» با حضور تعدادی از نوازندگان مطرح خارجی در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار و خوشبختانه با استقبال خوب مخاطبان هم مواجه گردید.
وی ادامه داد: بر مبنای برنامه ای که طراحی شده روزهای دهم تا پانزدهم شهریورماه سال جاری هم فستیوال سازهای زخمه ای و زهی را با حضور ۹ هنرمند خارجی و چند نوازنده ایرانی در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می نماییم که بر مبنای آن نوازندگانی از کشورهای ایران، آلمان، نروژ، ترکیه، سوئد، فرانسه، مجارستان، اتریش و ایرلند در شب های مختلف به اجرای برنامه می پردازند.
این تهیه کننده موسیقی کشورمان بیان کرد: امسال با عنایت به عنوانی که برای فستیوال در نظرگرفته شده طبیعتا شاهد تنوع سازی برای اجراها خواهیم بود، به صورتی که ما در کنسرت ها از اجرای کنترباس تا گیتار کلاسیک در حوزه سازهای جهانی و باقلاما تا شور انگیز در حوزه سازهای ایرانی داریم. طبق برنامه ریزی هایی که ما انجام دادیم در ایام برگزاری کنسرت ها دو هنرمند جوان مستعد موسیقی کنسرت های پیش درآمدی را پیش از اجراهای رسمی خواهند داشت و در مدت زمانی نزدیک به ۱۵ دقیقه آثارشان را ارائه می دهند.
صدیقی اظهار داشت: برپایه سنوات گذشته ورک شاپ ها و جلسات نمایش فیلم مستند هم خواهیم داشت که جزئیات آن در ایام آینده اطلاع رسانی می گردد. در این دوره تصمیم داشتیم یکی از نوازندگان گروه «کَمِل» را هم برای اجرا دعوت نماییم که به علت برگزاری تور کنسرت های این گروه در چند کشور این امکان میسر نشد ولی امیدوارم شرایط به گونه ای فراهم گردد که بتوانیم در آینده میزبان این هنرمندان هم باشیم.
فستیوال موسیقی شب های بداهه نوازی پیانو شهریور ماه سال ۹۶ با حضور تعدادی از هنرمندان ایرانی و خارجی در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزارشد. در این دوره ۱۱ هنرمند از ایران و هشت کشور دیگر در قالب ۱۲ کنسرت مستقل (هر شب دو اجرا) به صحنه رفته و با موضوعی واحد برنامه های خویش را برای علاقه مندان موسیقی اجرا کردند.