مدیر موسیقی هلال به مهر گفت: مژده رحمت ویژه رمضان تولید شد، مناجات در دستگاه موسیقی ایرانی

مدیر موسیقی هلال به مهر گفت: مژده رحمت ویژه رمضان تولید شد، مناجات در دستگاه موسیقی ایرانی

پیلانو: مدیر بخش موسیقی هنر و ادبیات موسسه هلال از انتشار دو مجموعه در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان اطلاع داد و درباره خصوصیت های آنها توضیح داد.

محسن جلیلی مدیر بخش موسیقی هنر و ادبیات موسسه «هلال» در گفتگو با خبرنگار مهر توضیح داد: در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان مجموعه مناجات خوانی با صدای مسعود کهریزی به نام «مژده رحمت» منتشر می گردد. قطعات این مجموعه در دستگاه های ابوعطا، بیات ترک، سه گاه و شور که دستگاه های مناسبی در حوزه مناجات خوانی است، کار شده اند.
وی ادامه داد: در این مجموعه سعی شده ضمن استفاده از آثار شاعران صاحب سبک در حوزه مناجات خوانی، آثار به موسیقی ردیف دستگاهی ایران نزدیکی بیشتری داشته باشد و تصور می کنم با در نظر گرفتن این خصوصیت ها مخاطبان می توانند از اثر جدیدی برای این ماه عزیز استفاده کنند که لحظات معنوی آرام بخشی را برای آنها رقم خواهد زد.
مدیر بخش موسیقی موسسه هنر و ادبیات موسسه «هلال» همینطور از انتشار مجموعه «آتش مهر» اطلاع داد و اظهار داشت: این مجموعه که در قالب کتاب صوتی با موسیقی های انتخابی در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد برگرفته از مجموعه «آتش مهر» به قلم استاد غلامرضا سازگار است که با روایت حجت الاسلام فتحی برای مخاطبان عرضه می گردد. تمامی کارهای مربوط به انتشار این مجموعه هم انجام گرفته و تا چند روز دیگر همزمان با ماه مبارک رمضان منتشر خواهد شد.
جلیلی در انتها بیان کرد: مناجات خوانی غالبا مخاطبان خاصی دارد ولی در تولید این دو اثر سعی کردیم علاوه بر مخاطبان خاص رضایت عموم مخاطبان و علاقه مندان موسیقی را جلب نماییم.