خلق پرتره هایی با زباله های پلاستیکی

خلق پرتره هایی با زباله های پلاستیکی

به گزارش پیلانو، یک هنرمند نیجریه ای برای خلق آثار هنری به سراغ زباله های پلاستیکی رفته است.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، «یوجین کانبوی » یک هنرمند نیجریه ای است که جهت کمک به پاکسازی محیط زیست کشوری که آلودگی زباله های پلاستیکی در آن بسیار شایع است، صندل های پلاستیکی کهنه را به پرتره های رنگارنگ تبدیل می کند.
او اولین بار این کار را بعنوان پروژه ای در دانشگاه و در سال ۲۰۱۷ شروع کرد و سپس آنرا به یک شغل تمام وقت تبدیل کرد. کارگاه هنری «یوجین» در «ابوکاتا» شهری واقع در جنوب غربی ایالت «اوگون» قرار دارد. «یوجین» در این کارگاه به هنرمندانی آموزش می دهد که قصد دارند مسیر او را ادامه دهند و پرتره هایی از جنس صندل های پلاستیکی خلق کنند.

نیجریه سالانه دست کم ۲.۵ میلیون تن زباله پلاستیکی تولید می کند و بخشی از این زباله ها به اقیانوس و رودخانه ها سرازیر می شوند.
استفاده از صندل های پلاستیکی در میان مردم نیجریه بسیار رایج است و «یوجین» ۳۰ ساله اغلب مواد اولیه آثار هنری اش را از محل دفن زباله ها یا کرانه ها رودخانه ها جمع آوری می کند. او صندل ها را به کارگاه می برد و بعد از شست وشوی آنها، صندل های پلاستیکی را به قطعات کوچک تر تقسیم می کند و آنها را برای خلق پرتره های مختلف روی صفحه می چسباند.

منبع: