افتتاح نمایشگاه مادر ایران

افتتاح نمایشگاه مادر ایران

به گزارش پیلانو، نمایشگاه نقاشی، عکس و چیدمان «مادر ایران» با حضور مادران شهید اعرابی و جعفرزاده در گالری های بوستان، گلستان و تماشا و نقطه در اصفهان راه اندازی شد.
به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، در افتتاحیه نمایشگاه نقاشی، عکس و چیدمان «مادر ایران» که در سالن سعدی حوزه هنری اصفهان برگزار شد، احمد نوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان اظهار داشت: ما همه مدیون مادران شهدا هستیم و به مناسبت هفته دفاع مقدس کوشیدیم نمایشگاه «مادر ایران» را با نگاهی مادرانه برپا نماییم.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد: ایشان بر روی صد برابر شدن تولیدات دفاع مقدس تاکید دارند و مبحث روایت و کار هنری کردن در آثار دفاع مقدس دارای اهمیت است و باید بدان توجه ویژه داشت.
در ادامه مجتبی مجلسی، مدیر مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی اضافه کرد: مادران شهدا هر عزیزی که شهید می شود تجربه از دست دادن فرزند را بار دیگر طی می کنند که تجربه سنگینی است.
وی با اشاره به بخش های مختلف نمایشگاه «مادر ایران» اشاره کرد: دوستان زیادی در شکل گیری این نمایشگاه نقش داشتند و این نمایشگاه دارای بخش های مختلف نقاشی آبرنگ، عکس و چیدمان است که آثار آن توسط هنرمندان عکاس، نقاش و گرافیست تهیه شده اند.

در ادامه این مراسم اکبری به بیان خاطرات خود از مصطفی شعرباف پرداخت و با حضور مادران شهید اعرابی و جعفرزاده از مصطفی شعرباف که سالها به کشیدن چهره شهدای اصفهان پرداخته است تقدیر گردید.
اکبری، هنرمند عکاس با اشاره به کشیدن عکس امام خمینی (ره) توسط شعرباف به صورت شبانه اشاره کرد: همیشه استاد شعرباف درحال کشیدن عکس شهدا به صورت نقاشی هستند و ایشان عکس خیلی از سرداران شهید را با هنر آبرنگ خود ماندگارتر کردند.
وی با اشاره به اهمیت کارفرهنگی در سازمان های فرهنگی و هنری افزود: اگر می خواهید کار فرهنگی انجام دهید پایین ترین پرسنل یک سازمان فرهنگی هم باید با فرهنگ و هنر آشنایی داشته باشد.
بعد از آن نمایشگاه «مادر ایران» به دست مادر این شهیدان افتتاح و شعرباف هم به صورت زنده به نقاشی از مادر شهید پرداخت.
در انتها این مراسم حوزه هنری استان اصفهان از مادران شهید اعرابی (حسینعلی اعرابی و حبیب الله اعرابی) و شهیدان جعفرزاده (ابراهیم، حبیب الله و عبدالله جعفرزاده) قدردانی نمود.

منبع: