جوایز جشنواره بین المللی پاییز برای عکاسان ایرانی

جوایز جشنواره بین المللی پاییز برای عکاسان ایرانی

پیلانو: جوایز پنجمین دوره مجموعه جشنواره بین المللی عکس پاییز که با همکاری سه کشور مونته نگرو، آلمان و صربستان برگزار شد، به عکاسان ایرانی رسید.
به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، در جشنواره PERASTO، (نام شهری در مونته نگرو)، عکس «نمازگزار» از علی سامعی تقدیر PSA، عکس «خورشید بیابان» از عباس حاجی حسین کلانتر و عکس «گریه زیر آب» از محمد استکی تقدیر GRADAC PGI و عکس «پرواز دختر در نماز» احمد خطیری تقدیر هیأت داوران را کسب کردند.
در جشنواره GPA، (انجمن عکاسی آلمان)، عکس «روباه محتاط» از میرعلی پرندک مدال نقره VICTORY P.W.، عکس «ازدحام ۳» از سید احسان مرتضوی مدال برنز GRADAC PGI، عکس «حرکت» از محمد استکی تقدیر PSA، عکس «پرواز دختر در نماز» از احمد خطیری تقدیر GRADAC PGI، عکس «مرد تنها» از عباس حاجی حسین کلانتر تقدیر VICTORY P. CACAKW را کسب کردند.
در جشنواره CACAK (نام شهری در صربستان) نیز عکس «گریه زیر آب» از محمد استکی FSS Praise و عکس «چشم انداز» از آرلن کشیشیان تقدیر هیأت داوران را کسب کردند.
در این مجموعه جشنواره که زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) شامل محمد استکی، عباس حاجی حسین کلانتر، احمد خطیری، امیدرضا پورنبی، میرعلی پرندک، آرلن کشیشیان، علی سامعی، سید احسان مرتضوی، مینا سمیعی پذیرفته شدند.
فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) که بعنوان تنها مؤسسه بین المللی در حوزه عکاسی از جانب یونسکو به رسمیت شناخته شده است، در سال ۱۹۴۶ پایه گذاری شد و از آن سال تا حالا واسطه ای برای برقراری ارتباط بین مؤسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است.
این فدراسیون بعنوان عضو اجرائی با مؤسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بالای ۹۰ مؤسسه ملی در ۵ قاره می رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که نماینده رسمی فیاپ در ایران «کلوپ عکس فوکوس» است.

منبع: