نگهبان گالری چرا اثر باارزش را نقاشی کرد؟

نگهبان گالری چرا اثر باارزش را نقاشی کرد؟

پیلانو: نگهبانی که مدتی پیش بر روی تابلو نقاشی ارزشمندی با خودکار چشم کشیده بود می گوید در زمان انجام اینکار فکر می کرد این اثر یک نقاشی کودک است.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا و به نقل از حریت دیلی نیوز، یک نگهبان روس در اولین روز فعالیتش در مرکز یلتسین واقع در شهر «یکاترینبرگ» بعد از آنکه برای یک تابلو نقاشی قرن بیستمی با خودکار چشم کشید، خبرساز شد. «آنا لپورسکایا» نقاش این تابلو نقاشی به عمد شخصیت های تابلو نقاشی را بدون اجزای صورت نقاشی کرده بود.
این تابلو نقاشی به دهه ۳۰ میلادی متعلق می باشد و در آن سه آدمک بدون صورت به تصویر کشیده شده اند. این تابلو حدود یک میلیون دلار ارزشگذاری شده است. با این وجود نگهبانی که از طرف یک شرکت خصوصی برای تامین امنیت یک گالری استخدام شده بود، برای شخصیت های این نقاشی با خودکار چشم کشید.
حالا نگهبان ۶۳ ساله از کاری که کرده پشیمان است. او یکی از سربازانی است که در جنگ زخمی شده بود.
این نگهبان در گفت و گویی با یکی از رسانه های روس اظهار نمود در زمان نقاشی کشیدن با خودکار فکر می کرده این یک نقاشی کودکانه است و در آن زمان چند نوجوان که برای ملاقات به گالری آمده بودند نیز او را به انجام این کار تشویق کرده بودند.
این نگهبان در جریان گفت و گو بیان کرد: «من احمقم. چه کار کرده ام!»
این نگهبان می گوید نمی دانست کار اشتباهی انجام داده است. وقتی پلیس چند روز بعد به سراغ او رفت او نمی توانست اتهاماتی که مقابل او هستند را درک کند.
بر اساس گزارش رسانه های روسی، نوجوانانی که این نگهبان را برای نقاشی با خودکار تشویق کرده اند بوسیله دوربین های مداربسته قابل شناسایی نیستند.
این نگهبان می گوید اگر می دانست این نقاشی بسیار گران است و از مسکو به گالری منتقل شده است هیچ گاه به او صدمه ای نمی رساند.

منبع: