نمایشگاه سیلک اسکرین های حسین زنده رودی در آرت سنتر

نمایشگاه سیلک اسکرین های حسین زنده رودی در آرت سنتر

به گزارش پیلانو گالری آرت سنتر می خواهد سیلک اسکرین های حسین زنده رودی را در چارچوب نمایشگاهی با عنوان رستاخیز حروف به نمایش بگذارد.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی آرت سنتر، نمایشگاه برگزیده ای از سیلک اسکرین های حسین زنده رودی از تاریخ یکم بهمن تا پنجم بهمن ۱۴۰۰ در آرت سنتر برگزار می شود. این سیلک اسکرین ها در ارتباط با آثارِ ساخته شده از جانب زنده رودی در دهه پنجاه شمسی هستند. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه جمعه یکم بهمن ۱۴۰۰ در آرت سنتر و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برگزار می شود.
در یادداشتی که برای این نمایشگاه آماده شده، اینچنین نوشته شده است:
«حسین زنده رودی را بدون شک باید یکی از برجسته ترین هنرمندان نوگرای ایران دانست. خیلی از اولین های هنر مدرن معاصر ما با نام او پیوند دارد؛ از سقاخانه و نقاشیخط تا بسیاری اتفاق های دیگر.
هنر او را باید در نقطه سرآغازها و در جریان سازی تحول ها دید و درک کرد. زنده رودی برای هنرِ ایرانیِ هفتاد – هشتاد سال گذشته، شاید چون شاملو برای شعر سپید ادبیات نوین پارسی است.
در دنیای اعجاب انگیز هنریِ زنده رودی، گنجی پنهان شده را هم میتوان سراغ گرفت. آنجایی که سیلک اسکرین های وی نشان و جانی تازه در قامت حرف و عدد دمیده و از اتفاق تابحال کمتر بدان توجه شده است.
آرت سنترِ با تاکید روی سیلک اسکرین های دستی، زاویه دیگری از هنر این هنرمند پیشکسوت را به معرض نمایش گذاشته است. رستاخیزی از حروف و فرهنگ ایرانی با بیانی مدرن در سیلک اسکرین ها و نقاشی خط های چارلز زنده رودی….»
علاقه مندان به هنرهای تجسمی می توانند برای حضور در افتتاحیه این نمایشگاه، جمعه یکم دی از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در آرت سنتر حضور یابند. همینطور از دوم بهمن تا پنجم بهمن می توانند از ساعت ۱۱ تا ۲۱ برای دیدنِ آثار سیلک اسکرین هایِ حسین زنده رودی به باغ انجمن خوشنویسان – دزاشیب – آرت سنتر رجوع کنند.

منبع: