میكاییل براتی : هنرمند باید به روز باشد

میكاییل براتی : هنرمند باید به روز باشد

به گزارش پیلانو میکاییل براتی هنرمند گرافیست بیان کرد که هنرمند باید نسبت به مسایلی که رخ می دهد به روز باشد.

میکائیل براتی گرافیست و برنده جایزه «ویژه دستکش ننه عصمت» در افتتاحیه دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه «دستکش ننه عصمت» با ارزش ترین جایزه ای است که تابحال گرفته ام، اظهار نمود: می دانستم که مقرر است در افتتاحیه جشنواره «عمار» از من تقدیر شود اما فکر نمی کردم که مقرر است چنین جایزه ای به من داده شود.
وی با اشاره به قصه این جایزه ویژه جشنواره «عمار» اضافه کرد: تا آنجا که می دانم ننه عصمت در زمان هشت سال دفاع مقدس چون پسری نداشت که به جبهه بفرست و حس می کرد که از بقیه مادران شهدا در این امر جا مانده است، از همین رو تصمیم گرفت کاری انجام دهد و تمام هشت سال دفاع مقدس را برای رزمندگان و پس از آن هم برای سربازان مرزی و هنرمندانی که کارهای انقلابی انجام می دادند، دستکش می بافت.
براتی عنوان کرد: خوشحالم که من هم جزو کسانی هستم که این دستکش های با ارزش نصیبم شده است. البته باید بگویم که کارهای گرافیکی بنده یک کار فردی نیست، ما یک گروه هستیم و افتخار داشتن این جایزه با ارزش برای همه ماست.
این گرافیست جوان در ادامه درباره لزوم به روز بودن موضوعات به تصویر کشیده شده، بیان کرد: وقتی اتفاق مهمی چون ماجرای پلاسکو، بمباران ها، شهادت سردار قاسم سلیمانی، فداکاری علی لندی رخ می دهد، ما اهتمام می نماییم، خیلی سریع و در کوتاه ترین زمان ممکن واکنش نشان دهیم و این ماجراها را به تصویر بکشیم، در ادامه وقتی می بینیم رسانه ها و مردم در فضای مجازی روایت ما را از ماجرا می گیرند و منتشر می کنند، نشان دهنده این است که واکنش ها در عرصه هنر نیاز جامعه ماست تا به موج اول خبر آن اتفاق تبدیل گردد.