تسلیت برای درگذشت هنرمند محبوب اهالی فرهنگ

تسلیت برای درگذشت هنرمند محبوب اهالی فرهنگ

به گزارش پیلانو هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درپیامی درگذشت هنرمند پیشکسوت عطاالله امیدوار را تسلیت گفت.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا، در بخش هایی از این پیام آمده است: «عطاالله امیدوار فرهیخته، محجوب و محبوب اهالی فرهنگ و هنر بود؛ چون نام زیبای بامسمایش هماره روحی بزرگ، امیدبخش، مهربان و در حسن خلق شهرت داشت. تاثیرات هنری مهم او در زمینه معماری برای همیشه در حافظه فرهنگ و هنر ایران به یادگار خواهد بود و تجربه گرایی های پرارزش و نوآفرینی هایش در زمینه های هنر دیجیتال، عکاسی و موسیقی به او وجهه ای هنرمند بینابخشی بخشیده بود. خوش تر آنکه اهل فرهنگ و هنر خاطرات دلنشین و معنوی از اذان خواندن خاص ایشان دارند که در بیات ترک از دستگاه شور و هم شیوه های آوازی نوا، همایون و چهارگاه قرائت می کردند و بر جان و دل می نشست.»
مظفری این فقدان بزرگ را به جامعه هنری بخصوص خانواده معظم امیدوار تسلیت گفت، و از خداوند مهربان، برای آن هنرمند زنده یاد غفران الهی و آرامش ابدی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت کرد.

عطاالله امیدوار هنرمند پیشکسوت حوزه های معماری، موسیقی، عکاسی و نقاشی بود که شامگاه دوشنبه (۱۳ دی ماه) بعد از مدتی مبارزه با بیماری درگذشت.