انتشار فراخوان نهمین جشنواره بین ‎المللی عکس خیام

انتشار فراخوان نهمین جشنواره بین ‎المللی عکس خیام

پیلانو: فراخوان نهمین جشنواره بین ‎المللی عکس خیام در 6 بخش منتشر گردید.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، نهمین دوره جشنواره بین المللی عکس خیام در سال ۲۰۲۱ در ۶ بخش با موضوع آزاد تک رنگ، آزاد رنگی، شهر، مردم، گردشگری و کووید ۱۹ انجام می شود.
در این دوره از جشنواره ۳۲ میلیون تومان جوایز نقدی به همراه مدال های فیاپ، PSA، خیام و کمال الملک و تقدیرهای هیأت داوران به بهترین آثار در ژانرهای مختلف اهدا می شود. همین طور همانند دوره های پیشین، کتاب نفیس جشنواره برای تمامی شرکت کنندگان حتی آنهایی که آثارشان در جشنواره پذیرفته نشده نیز پست خواهد شد.
آخرین مهلت ثبت نام و دریافت آثار دوم آذر ۱۴۰۰ تعیین شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان می توان به آدرس پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس www.Khayyam.Photo رجوع کرد.
جشنواره بین المللی عکس خیام تنها جشنواره داخلی زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA است و تصاویر راه یافته به آن ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA بنام عکاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه می گردد.
جشنواره خیام جشنواره ای است که تعداد شرکت کنندگان خارجی آن در دوره های پیشین از شرکت کنندگان داخلی بیشتر بود. همین طور آثار برتر دوره های گذشته در ۳۲ شهر و ۵ قاره همچون در چین، پرپنیان فرانسه، لوگزامبورگ، یونان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، ترکیه، عمان و چندین کشور دیگر به معرض نمایش گذاشته شد.
در مجموع ۸ دوره جشنواره بین‎المللی عکس خیام بیش از ۱۵۰ هزار قطعه عکس از هنرمندان ۷۸ کشور به دبیرخانه این جشنواره رسیده است که در نوع خود رکوردی بی نظیر در میان جشنواره های هنری ایران شمرده می شود.
نهمین جشنواره بین المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی نماینده فیاپ در ایران و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و بمنظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس – وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» انجام می شود.

منبع: