حراج نقاشی جنجالی رابین هود دنیای هنر

حراج نقاشی جنجالی رابین هود دنیای هنر

نقاشی دو تکه ای «دخترک و بادکنک» اثر «بنکسی» هنرمند مشهور به مزایده گذاشته می شود.
به گزارش پیلانو به نقل از ایسنا و به نقل از فرانس ۲۴، روز جمعه از نسخه دوبخشی «دخترک و بادبادک» اثر هنری مشهور «بنکسی» هنرمند گرافیتی بریتانیایی در حراجی «کریستیز» رونمایی گردید.
این اثر هنری دو بخشی یک کودک را در حالی به تصویر کشیده است که یک بادکنک قرمز قلبی شکل را به سمت آسمان رها می کند. این اثر در سال ۲۰۰۵ توسط «بنکسی» نقاشی شده است.
این نقاشی دوتکه ای از سال ۲۰۱۳ در یک مجموعه خصوصی بریتانیایی نگهداری شده است. انتظار می رود این اثر در حراجی روز ۱۵ اکتبر حداکثر به قیمت ۴.۷ میلیون دلار فروخته شود.
«کاترین آرنولد» مدیر بخش آثار هنر معاصر اروپایی حراجی «کریستیز» می گوید: «البته که «بنکسی» پادشاه خیابان ها است، او به نحوی شبیه «رابین هود» دنیای هنر است.»
به قول «آرنولد»، اولین بار در سال ۲۰۰۲ «دخترک و بادکنک» بر روی دیوار خیابانی در لندن دیده شد و چند سال بعد در محل دیگر و در نهایت این نقاشی دوتکه ای در سال ۲۰۰۵ خلق شد.
«آرنولد» اعتقاد دارد «دخترک و بادکنک» به یکی از آثار برجسته «بنکسی» تبدیل گشته است و بسیار معروف است.
با این که نام «بنکسی» بعنوان یکی از آشناترین نام ها در جهان هنر به حساب می آید اما هویت این هنرمند همچنان ناشناس باقی مانده است. آثار این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و مبحث هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته اند.

منبع: