بازدید معاون فرهنگی قدس سپاه از نمایشگاه فلسطین تنها نیست

بازدید معاون فرهنگی قدس سپاه از نمایشگاه فلسطین تنها نیست

به گزارش پیلانو معاون فرهنگی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی از نمایشگاه کاریکاتور فلسطین تنها نیست بازدید نمود.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، سردار حسین اکبری معاون فرهنگی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، از نمایشگاه آثار مسابقه بین المللی کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» که این روزها در حوزه هنری برگزار شده است، بازدید نمود.
اکبری در حاشیه این بازدید اظهار داشت: فلسطین آغازی بر نبرد تمدنی میان اسلام و غرب است. غربی ها تلاش کردند تا با اشغال فلسطین جهان اسلام را تحقیر کنند و به شکلی سلطه تمدنی خویش را اعمال کنند. حرکت مقاومت که نقطه عطف آن از فلسطین شروع شد، در طول چهار دهه گذشته توانسته به یک توانمندی و قابلیت فوق العاده ای برسد. این قابلیت بیشتر در حوزه سخت شکل گرفته است و کمتر در حوزه نرم دیده می شود. نوع تقابل اتخاذی صهیونیست ها و سلطه آنها بر سازمان ملل بر شکل گیری این نوع مقاومت مؤثر بوده است.
وی اضافه کرد: با آرامش برقرار شده به علت توازن قدرت به وجود آمده در منطقه، امروزه ما شاهد مقاومت نه تنها در فلسطین، بلکه در کشورهایی همچون یمن، سوریه و افغانستان هم هستیم که به جبهه مقاومت پیوسته اند و حاضر به پذیرش سلطه آمریکایی ها نیستند. امنیت و بستر حاصل از مقاومت مقدمه ای بر تولیدات نرم ما در حوزه های مختلف همچون کارتون، کاریکاتور و کتاب است.
گسترش بحث مقاومت فلسطین بعنوان بحثی مبنایی، فطری و حقوق بشری در غرب است که اهمیت مسابقه کاریکاتور «فلسطین تنها نیست» را بیشتر از پیش نشان داده است معاون فرهنگی نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: نظریه مقاومت با اغناگری خود به کشورهای اسلامی محدود نشده و در تمامی نقاط جهان گسترش یافته است. امروزه تمامی مردم آزادی خواه دنیا به جبهه های مقاومت پیوسته اند و گواه این ادعا آثار هنرمندان بیشتر از ۶۰ کشور دنیا در نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» است. شرکت این هنرمندان از سراسر دنیا نشان داده است که انسان به لحاظ فطری حامی مقاومت در مقابل ظلم، جنایت، اشغالگری و فعالیتهای رژیم کودک کش صهیونیستی است. هرچه فضای سیاسی بازتر باشد، فرصت برای اقدامات گسترده تری در حوزه تولیدات نرم همچون هنرهای تجسمی ایجاد می شود.
اکبری برگزاری مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» را بسیار پرارزش دانست و اظهار داشت: نمایشگاه آثار برگزیده این مسابقه در حوزه هنری از سه جهت به ارزشمندی و اهمیت برگزاری آن در حوزه مقاومت می پردازد. ابتدا تنوع آثار، سپس شرکت و حضور نخبگان هنری جهان در این رویداد و در انتها گسترش بحث مقاومت فلسطین بعنوان بحثی مبنایی، فطری و حقوق بشری در غرب است که اهمیت مسابقه کاریکاتور «فلسطین تنها نیست» را بیشتر از پیش نشان داده است.
وی افزود: دولت های غربی با بهانه های انسان دوستی و حقوق بشری در تلاش اند تا سیاست های سلطه طلبانه خویش را در دنیا اعمال کنند. برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری همچون مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» کمک می نماید تا هویت پنهان و نیات شوم غربی ها به جهانیان نشان داده شود. اگر آثار این نمایشگاه و امثال آن به خوبی در سطح بین الملل منتشر شود و در اختیار همگان قرار گیرد، می تواند به تشجیع دیگر آزادی خواستار دنیا کمک نماید.
معاون فرهنگی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد ترس و وحشت برخی هنرمندان شرکت کننده همچون فرانسه در این مسابقه به علت نفوذ صهیونیست ها در کابینه های امنیتی کشورهای غربی اظهار داشت: حرف اصلی جنبش جلیقه زردها در فرانسه، مقابله با سلطه تل اویو، لندن و آمریکا بود. جلیقه زردها معتقدند که حتی لندن و آمریکا هم تحت سلطه تل اویو است. همینطور آنها بر این باورند که مکرون، انتخابات فرانسه و رسانه های فرانسوی کاملاً در سلطه صهیونیست ها قرار دارد.
وی در انتها اظهار داشت: درست است که انقلاب فرانسه مولد ارزش ها، شعارها و نظریه های مهم بسیاری در دنیا بوده است، اما فرانسه امروزی تحت سلطه صهیونیست ها است، آنچنان که حتی هنرمندان فرانسوی علیرغم تمایلات فردی، نگران تهدیدات امنیتی ضد خود به باعث خلق اثر هنری در پشتیبانی از فلسطین هستند.