پیروز ارجمند : آغاز تولید مجموعه صدای شاعر

پیروز ارجمند : آغاز تولید مجموعه صدای شاعر

به گزارش پیلانو پیروز ارجمند آهنگساز و پژوهشگر شناخته شده کشورمان از حضور برخی از بازیگران مطرح دنیای سینما در پروژه صدای شاعر به آهنگسازی چند هنرمند ممتاز اطلاع داد.

پیروز ارجمند آهنگساز و مدرس دانشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن توضیح درباره تازه ترین فعالیتهای موسیقایی خود بیان نمود: اخیراً پروژه ای را آغاز کردم که در چارچوب آن تصمیم دارم برخی اشعار شاعران بزرگ دنیا و کشورمان را با عنوان پروژه «صدای شاعر» تولید کنم. آثاری که در آن خوانش اشعار با روشی تقریباً متفاوت روی موسیقی پیش روی شنوندگان قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: در همین چارچوب حالا روی آثار حمید مصدق بعنوان یک شاعری که در این سال برای نسل جوان کشورمان شاعر کمتر شناخته شده تری است کارهایی را انجام دادم که می تواند در نوع خود حرکت متفاوتی به حساب آید. در همین راستا علاوه بر این آلبوم روی آثار استاد محمد ابراهیم باستانی پاریزی و همینطور اشعار لورکا با ترجمه مرضیه شبیری به دو زبان اسپانیایی و فارسی هم آهنگسازی کرده ام که بزودی همه این پروژه ها در دسترس مخاطبان قرار می گیرد. این مجموعه سوم مقرر است در کشورهای اسپانیا و ایران به صورت همزمان منتشر شود.
این آهنگساز و پژوهشگر موسیقی در ادامه به پروژه فرهنگی «سهراب سپهری» اشاره نمود و اظهار داشت: مدتی پیش در چارچوب پروژه فرهنگی سهراب سپهری به مدیریت علیرضا عزیزی تولید مجموعه آلبوم هایی را آغاز کردیم که بر مبنای آن خوانش اشعار شاعران شناخته شده کشورمان در امتزاج با موسیقی مورد توجه قرار گرفته است. بر طبق این برنامه ریزی ها که مدیریت آن بر عهده بنده است برخی از آهنگسازان شناخته شده کشورمان همچون احمد پژمان، هوشنگ کامکار، آریا عظیمی نژاد، حمیدرضا یراقچیان، بنده و تعدادی دیگر از هنرمندان در چند آلبوم بعنوان آهنگساز این آثار حضور دارند. این در شرایطی است که بازیگرانی چون مسعود رایگان، فرخ نعمتی، رویا تیموریان و ژرژ پطرسی بعنوان راوی در بخش هایی از پروژه همراه ما هستند.
وی اضافه کرد: به علت ماجرای کرونا هنوز نمی توانم درباره نحوه و زمان انتشار این آثار تاریخ دقیقی را اعلام کنم، اما باید بگویم که بخش زیادی از این کارها آماده شده و در چارچوب ۸ مستند، ۸ کتاب، ۱۰ آلبوم موسیقی و ۱۰۰ اثر تجسمی به علاقه مندان آثار مرحوم سهراب سپهری در چارچوب عنوان «من، سهراب سپهری» تقدیم خواهد شد.
ارجمند در بخش دیگری از صحبت های خود از احیای باردیگر یکی از پروژه های پرفورمنس آرت خود اطلاع داد و اظهار داشت: سال ۱۳۷۸ با همکاری رضا نیک سیرت از هنرمندان مجسمه ساز کشورمان پروژه «مجسمه مینیاتور» را آغاز کردیم که پس از مدتی به علت تراکم کاری نتوانستیم آنرا به صورت کامل ادامه دهیم. اما خوشبختانه حالا فرصتی پیش آمده تا روی این پروژه بر مبنای تغییر سلایق و روز آمدی که در عرصه فعالیت هایمان داشتیم باردیگر روی این فضا متمرکز شویم. در این چارچوب تعدادی مجسمه با هنرمندی رضا نیک سیرت بر مبنای نمادهای موسیقایی که بنده آنرا طراحی می کنم می سازد که می توان گفت این فضا یک حالت پرفورمنس آرت دارد که می تواند تجربه جالبی برای ما باشد. تجربه ای که در کشورمان کمتر شناخته شده اما برای من حداقل در برگیرنده تجربه های ارزشمندی بود.

منبع: