نمایش آثار غلامحسین امیرخانی در گالری طراحی هنر

نمایش آثار غلامحسین امیرخانی در گالری طراحی هنر

نمایشگاه آثار غلامحسین امیرخانی با عنوان استاد امیرخانی/ نستعلیق میراث ملی جمعه ۱۰ مرداد در گالری طراحی هنر افتتاح می شود.

به گزارش پیلانو به نقل از روابط عمومی گالری، نمایشگاه آثار غلامحسین امیرخانی با عنوان «استاد امیرخانی / نستعلیق میراث ملی» روز جمعه ۱۰ مرداد ساعت ۱۷ تا ۲۰ با حضور استاد امیرخانی، استاد علی شیرازی و تعدادی از چهره های فرهنگی و هنری در گالری «طراحی هنر» افتتاح می شود.
غلامحسین امیرخانی متولد ۱۳۱۸ در طالقان است. وی مدرس، استاد تمام و رئیس شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، چهره ماندگار و دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است. خانواده امیرخانی بعد از گذراندن کلاس اول، به تهران منتقل می شوند. علاقه مندی به هنر و خوشنویسی او مشهود و بارز شده است تا اینکه در سال ۱۳۳۸ به صورت حرفه ای به سمت خوشنویسی گرایش پیدا می کند و با مرحوم «استاد سید حسین میرخانی» و انجمن خوشنویسان ایران آشنا می شود. وی از شاگردی تا عضو هیأت مؤسس، استاد تمام و مدیریت انجمن خوشنویسان ایران پیش می رود و تا کنون هزاران خوشنویس را توسط خود و شاگردانش تربیت کرده است. وی همزمان با تدریس و برگزاری نمایشگاه های گوناگون داخلی و خارجی، تألیف کتاب های آموزش خط و خوشنویسی کتب خیلی از نویسندگان و شاعران نامی را نیز در کارنامه دارد. استاد امیرخانی علاوه بر نشان درجه یک فرهنگ و هنر ایران، نشان شوالیه ادب و هنر فرانسه و عنوان چهره ماندگار، اخیراً از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان گنجینه زنده بشری در خط نستعلیق در لیست ملی «نادره کاران، حاملان میراث فرهنگی ناملموس» دست یافته است که این رویداد ملی، علت و بهانه ای برای برگزاری نمایشگاه حاضر شده است.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند تا ۲۰ مرداد از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به آدرس ولی عصر نرسیده به زعفرانیه پلاک ۲۸۸۰، گالری «طراحی هنر» مراجعه کنند. این گالری روزهای چهارشنبه تعطیل می باشد.
گالری «طراحی هنر» با فضایی خاص و فنی در حوزه هنرهای تجسمی در یکسال اخیر با برگزاری رویدادهای تأثیرگذار مانند سلسه مباحث نظری با عنوان پساهیچ، نمایشگاه های انفرادی و گروهی، برگزاری سومین دوسالانه اکسپو مجسمه سازی، نیومدیا، اسطوره های آهنی مش اسماعیل و … در جمع گالری های فعال قرارگرفته است.