حجت الاسلام خاموشی در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری : نقشه راه حوزه هنری را رهبر معظم انقلاب تعیین کرده اند

حجت الاسلام خاموشی در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری : نقشه راه حوزه هنری را رهبر معظم انقلاب تعیین کرده اند

به گزارش پیلانو رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: پرورش هنرمند، حفظ او و بهره گیری از آثارش؛ سه دستورالعمل رهبر انقلاب برای ادامه مسیر حوزه هنری است

به گزارش پیلانو به نقل از مهر، آیین تکریم و معارفه محسن مؤمنی شریف و محمدمهدی دادمان رؤسای پیشین و جدید حوزه هنری انقلاب اسلامی الان (یکشنبه ۸ تیرماه ۱۳۹۹) در تالار اندیشه حوزه هنری در حال برگزاری است.
حجت الاسلام خاموشی عضو هیئت امنای سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم اظهار داشت: حوزه هنری برخاسته از انقلاب و عمرش وابسته به زمان و تاریخ انقلاب اسلامی است. نگاه رهبران این مرز و بوم و ولی فقیه زمان ما همیشه به تولیدات هنری ارزشی بوده است، بر همین مبنا زمانی که بنده وظیفه ریاست سازمان تبلیغات را برعهده داشتم، در شورای سیاستگذاری به بررسی کارکردهای حوزه اهتمام زیادی داشتیم و تماماً تلاش کردیم این کارکرد در حوزه های مختلفی چون ادبیات و سینما و … تقویت پیدا کند.
وی اضافه کرد: گروه های هنرمند در رابطه با حوزه همیشه در راه تعالی قرار داشتند و بنابراین آثار غنی زیادی بخصوص در حوزه مستندسازی شکل گرفت.
رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در حوزه ادبیات داستانی، حوزه هنری سابقه دیرینه ای دارد و الان هم بسیار پرقدرت راه را ادامه می دهد، هر چند که راه طی نشده زیادی داریم. زمانی من به برادر گرانقدر مرتضی سرهنگی گفتم که چند نفر در دفاع مقدس حضور داشتند و مجاهدت کردند اما ما چقدر تولید کردیم و چقدر از خانواده ها نقل اخبار را شنیدیم. این نشان داده است که راه طی نشده زیادی وجود دارد.
حجت الاسلام خاموشی افزود: در حوزه هنرهای تجسمی، پژوهش و تئاتر، حوزه هنری از قوت زیادی برخوردار می باشد. زمانی که حجت الاسلام قمی به سازمان تبلیغات آمد، به بنده مأموریت داده شد تا در هیئت امنا حضور داشته باشم، جلسات زیادی با ایشان داشتیم و من نگاه ایشان را بسیار تخصصی دیدم. آقای دادمان هم مدتی است که درگیر کار حوزه هنری است و پیش از این اتفاق هم با ما جلسات مختلف داشتند تا اینکه حضرت آقا موافقت کردند که مدیریت حوزه هنری دست به دست شود و به جوانترها برسد.
حجت الاسلام خاموشی در ادامه به ذکر چند سفارش به رئیس جدید حوزه هنری پرداخت: آقای دادمان، حوزه هنری برای انقلاب است و هدفش تعالی هنر انقلاب، نقشه راه را مقام معظم رهبری تعیین کرده اند، چون که ایشان هنرشناس بزرگی هستند. برای مثال اگر کتاب های ما پرفروش شده است و اگر به ما اقبال می شود، به خاطر رهبر معظم انقلاب و تقریظ های ایشان است.
وی اضافه کرد: چشم انداز حوزه هنری اگر پیشتر بر ترویج مفاهیم در رابطه با دفاع مقدس و سبک زندگی اسلامی بود، حالا باید در حوزه مدافعان حرم هم کار کرد. حوزه هنری وظیفه دارد تا به نقشه راهی که در کشورهای پیرامون هم شکل گرفته، بپردازد.
حجت الاسلام خاموشی همینطور به لزوم توجه حوزه هنری به دستاوردهای نوین در فناوری اشاره نمود و اظهار داشت: ما باید بتوانیم با استفاده از فناوری های نوین به تقویت مدیاها بپردازیم. رهبر انقلاب در جلسه ای به ما گفتند که باید به سه تغییر دقت نماییم. پرورش هنرمند، حفظ او و بهره گیری از آثارش. این موارد باید در دستور کار رئیس جدید حوزه هنری قرار گیرد.
وی در انتها اظهار داشت: آقای مؤمنی شریف نویسنده قهاری است که امیدوارم جبهه انقلاب در آینده از قلم ایشان بیشتر از پیش بهره ببرد.

منبع: